Eestlased eelistavad puhast keskkonda majandusarengule

Valik
Valik "Vereta jahi" auhinnatud töödest Autor/allikas: "Vereta jaht"/ Kaido Haagen

Kui Eesti elanikud peaksid valima puhta keskkonna ja majandusarengu vahel, kaldub kaalukauss selgelt keskkonna poole, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Kuigi puhas keskkond ja majanduse areng on ühiskonna jaoks mõlemad olulised väärtused, eeldab majandustegevus loodusressursside kasutamist ning sellel on mõju ka ümbritsevale keskkonnale. Seetõttu küsis uuringufirma, et kui vastajal oleks vaja leida kompromiss majanduse arengu ja keskkonnakaitse vahel, siis kumb neist oleks olulisem?

Vastustest selgus, et Eesti elanikud on keskkonna-usku: 70 protsenti annaks alternatiivse valiku korral eelistuse puhta keskkonna säilitamisele ning 26 protsenti eelistaks majanduse arengut. Neli protsenti ei osanud seisukohta öelda.

Uuringufirma vaatas ka, kuidas suhtuvad keskkonda ja majandusarengut eelistavad inimesed suurtesse infrastruktuuri objektidesse.

Keskkonnakaitset majandusarengust rohkem väärtustavate vastajate seas domineerib puidurafineerimistehase suhtes vastuseis (48 protsenti) ning märkimisväärsel hulgal vastaseid on ka Rail Balticu ehitamisele (42 protsenti).

Seevastu majandusarengut tähtsamaks pidavate vastajate seas on ka puidurafineerimistehase suhtes ülekaalus toetavad seisukohad (47 protsenti).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: