Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uusi taristuobjekte toetavad rohkem Reformierakonna ja IRL-i valijad

Kõige positiivsemalt suhtuvad plaanitavatesse suurtesse majandus- ja taristuobjektidesse Reformierakonna ja IRL-i valijad, kriitilisemad on aga Roheliste, EKRE ja Vabaerakonna valijad.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi toetavad kõige rohkem nelja suure taristuprojekti rajamist Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valijad, ehkki puidurafineerimistehase puhul jääb ka nende seas toetajate osakaal alla poole.

Saaremaa sild ning Tallinna-Helsingi meretunnel pälvivad toetuse kõigi erakondade valijate enamuse poolt.

Rail Balticu ehitamist pooldab enamus Reformierakonna ja IRL-i valijatest ning pooled Keskerakonna valijatest (vastu on 39 protsenti Keskerakonna toetajaist).

Sotsiaaldemokraatide valijate seas on Rail Balticu toetajaid ja vastaseid võrdselt (vastavalt 45 ja 46 protsenti).

Kõige kriitilisemad Rail Balticu suhtes on Roheliste valijad (vastaseid 79 protsenti), aga samuti EKRE (vastu 68 protsenti) ja Vabaerakonna (vastu 46 protsenti) poolt hääletajad.

Tartumaale kavandatava puidurafineerimistehase ehitamise suhtes on Reformierakonna ja Keskerakonna valijate seas pooldajate ja vastaste osakaal võrdne, ülejäänud erakondade valijad on aga enamuses tehase ehitamise vastu.

Kõige rohkem on vastaseid Roheliste valijate hulgas (81 protsenti). EKRE valijaist ei toeta tehase ehitamist 63 protsenti, SDE ja Vabaerakonna valijaist 58 protsenti, IRL-i valijaist 54 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: