Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SEB analüütik Hanssoni hoiatustest: valimiste eel kriitikat omaks ei võeta

SEB analüütik Mihkel Nestor tõdes, et majanduskasv oli peaaegu kaks korda suurem kui aasta tagasi prognoosida juleti, ent Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni manitsust valitsusele, et reserve tuleb headel aegadel koguda, ei võeta Nestori hinnangul enne valimisi kuulda.

Mihkel Nestor tõdes "Aktuaalse kaamera" stuudios, et tavainimene majanduse rekordilisest pea viieprotsendilisest kasvust otseselt aru ei pruugi saada, kuivõrd palgakasv on olnud juba tükk aega kiire ning tööhõive pikalt paranenud. Seevastu on kosunud ettevõtete kasumid, iseäranis hästi on läinud Eesti puidusektoril.

Nii suurt majanduskasvu ei julgenud aasta tagasi aga keegi veel prognoosida.

"Aasta tagasi vaevalt küll keegi oleks julgenud nii kõva numbrit pakkuda kui viis protsenti, siis olid prognoosid pigem kolme protsendi juures," tõdes Nestor.

Keskpanga presidendi Ardo Hanssoni hoiatuse peale, et headel aegadel peab reserve koguma tõdes SEB analüütik, et Eesti on natuke naljakas riik selle poolest, et avaliku sektori kulutused on kõige kõrgemad olnud just kõige parematel aegadel. Selle põhjuseks pidas ta asjaolu, et suure osa Eesti eelarvest annavad Euroopa Liidu vahendid, mis tuleb kindlal perioodil ära kulutada.

Küll oli Nestor kindel, et Hanssoni kriitikat valitsus kuulda ei võta ja kulutamispidu jätkub: "Arvestades lähenevaid valimisi – ilmselt kriitikat omaks ei võeta."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: