Tallinnas hädamaandunud lennuk põrkas harjutuse käigus vastu lennurada ({{commentsTotal}})

{{1519891440000 | amCalendar}}
Foto: Smartlynx Airlines

Tallinna lennuväljal kolmapäeva õhtul hädamaandumise teinud Smartlynxi reisilennuk Airbus A320-214 põrkas enne seda maandumisharjutuse käigus vastu lennurada.

Esialgse info kohaselt startis Tallinna lennujaamast kolmapäeval kell 12.03 Smartlynx Airlines Estonia OÜ õhusõiduk Airbus A320-214 õppelennule seitsme inimesega pardal. Õppelennu käigus harjutati õhusõidukiga lennurajale lähenemist ja maandumist.

Kell 17.04 lähenes lennuk lennurajale suunaga Lagedi poole, mille järel ei suutnud lennuk kõrgust koguda ja põrkus vastu lennurada, kuid tõusis seejärel taas õhku, tegi vasakpöörde ja hädamaandus suunaga Ülemiste järve poole.

Lennurajaga kokkupõrke tagajärjel said kahjustada õhusõiduki peatelikute katteluugid, millest üks leiti Harju maakonnast Tuulevälja lähistelt.

Hädamaandumise käigus kaldus õhusõiduk maandumisrajalt välja. Juhtunu käigus said kergeid põrutusi kaks õhusõiduki pardal viibinut, kes toimetati haiglasse.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ohutusjuurdluse keskus klassifitseeris juhtunu kui õnnetuse ning käivitas ohutusjuurdluse.

Neljapäeva hommikuk pukseeriti lennuk seisuplatsile ning kell 8 avas lennujaam raja täisulatuses.

Uurimine võib võtta aega aasta

Ohutusjuurdluse keksuse lennuõnnetuste uurimise ekspert Karl-Eerik Unt ütles ERR-i raadiouudistele, et praegu veel midagi väga täpset öelda selle juhtumi kohta ei saa. "Võtsime õhusõidukilt maha pardasalvestise, millelt laeme andmed maha ja mille alusel saame hakata järeldusi tegema."

Uurija sõnul on raske öelda veel, kas tegu oli tehnilise vea või inimliku eksitusega. "See, et rehvid purunesid, puudutab hädamaandumist. Sellel faktil otsest seost juhtumiga ei pruugi olla."

Ta lisas, et reeglina üritatatakse uurimised aasta jooksul valmis saada. Kõik sõltub sellest, kui keerukaks uurimine kujuneb.

Samuti pole eksperdi sõnul teada, millal antakse lennukile luba uuesti lendama asuda.

Ohutusjuurdluse keskus on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi spetsiifilist ülesannet täitev struktuuriüksus, mis on ohutusjuurdluste läbiviimisel sõltumatu ning iseseisev.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: