Tori tegi Pärnule ettepaneku alustada kõnelusi külade üleandmiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sauga elanikud tahtsid liituda Pärnu linnaga.
Sauga elanikud tahtsid liituda Pärnu linnaga. Autor/allikas: ERR

Tori volikogu otsustas algatada läbirääkimised Pärnu linnaga piiride muutmiseks, et selgitada välja võimalused Sauga aleviku ja kuue küla üleandmiseks linnale.

Tori vallavolikogu otsustas neljapäevasel istungil algatada läbirääkimised Pärnu linnaga piiride muutmiseks, et selgitada välja võimalused anda Sauga alevik ning Tammiste, Eametsa, Kilksama, Nurme, Kiisa ning Vainu küla Pärnu linna kooseisu, edastas Tori volikogu.

Volikogu otsus tuleneb asjaolust, et Sauga vald jättis lahendamata elanike avalduse, milles viimased soovisid ühineda Pärnu linnaga.

Tori volikogu esimees Enn Kuslap sõnas, et vald lähtub koalitsioonilepingust.

"Oleme partneriga seadusest tuleneva rahvaküsitluse tegemise kokku leppinud ja sellest peame me ka kinni. Samas tekitas volikogus vastakaid arvamusi algatamise otsuse aeg, sest majanduskomisjon ja osad volinikud leidsid, et enne vallavalitsuse poolt koostatava analüüsi tulemuste avalikustamist ei ole protsessiga võimalik kuidagi edasi liikuda," ütles Kuslap.

Tori vallavanema Lauri Luuri sõnul valla võimalik partner kinnitanud, et suudab kolme kuuga valmis saada esmase analüüsi.

Tori vald tekkis möödunud aastal Sauga, Are, Tori valla ja Sindi linna ühinemisel.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: