Loomaaed kogub raha Tiigrioru rajamiseks

Foto: ERR

Tallinna Loomaaed plaanib välja ehitada Kaug-Ida pargi, kus on rohkem ruumi liikuda amuuri tiigritel ja teistel kaug-ida loomadel. Lisaks võib elutingimuste paranedes taotleda Euroopa Liidu programmi kaudu loomaaeda juurde tiigreid. Parki kutsutaksegi Tiigrioruks ja selle ehituseks alustas loomaaed raha kogumise kampaaniat.

Loomaaias elab isane amuuri tiiger Pootsman ja emane Piiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna Loomaaia Kaug-Ida pargi ehk Tiigrioru kavandid tegi USA zoodisainer. Külastajad saavad pargi looduslikul alal varjatud tunnelist loomi jälgida ise märkamatuks jäädes. Uus asi on ka traatvõrguga ümbritsetud tunnelid, mida mööda loomad saavad liikuda külastajate pea kohal. Ameeriklased on avastanud, et loomadele meeldib kõrgemalt kohalt alla vaadata.

Loomaaia direktor Tiit Maran ütles, et Tiigriorg parandab loomaaia väljavaateid saada Euroopa Liidu tiigrite paljundusprogrammi kaudu emast tiigrit, sest 20-aastane Piiga läheneb oma eluõhtule.

Loomaaed alustab rahakogumiskampaaniat Tiigrioru rajamiseks.

"Üldiselt on meile öeldud, et kui see ala on meil korralikult tehtud, siis me saaksime endale seal suurema rolli. Kui on vaja rohkem loomi koordinaatori arvamusel, siis me saame rohkem loomi. Aga ma olen üsna veendund, neid saab siin olema päris palju," ütles Maran.

"Tiigriorgu on puudu see, et napib pisut veel vahendeid - tervelt kahe miljoni ulatuses. Praegu ongi algamas kampaania Tiigriorg ja kutsun kõiki kaasa osalema selles aktiivselt," rääkis tiigrikampaania juht Veronika Padar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: