Hansaposti veebikaubamaja ühines Hobby Halliga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1520516160000 | amCalendar}}
Foto: Ove Maidla/Postimees

Eesti suurim veebikaubamaja Hansapost ja Soome kaubandusettevõte Hobby Hall teatasid neljapäeval ühinemisest.

Ühisettevõttes säilitatakse kohalikud kaubamärgid: Soomes Hobby Hall, Eestis Hansapost ning Lätis Xnet ja Upstore.

Ühinemislepingu kohaselt soetas Hansapost 46 protsenti Hobby Hallist, 46 protsenti kuulub Soome pereettevõttele ja Hobby Halli tänasele suurosanikule SGN Group ning kaheksa protsenti Hobby Halli tegevjuhi Pekka Pättiniemi ettevõttele Four P&P Consulting OY.

Ühinenud ettevõte võtab üle kõik senised lepingud ja kohustused, seega ei mõjuta ühinemine juba tehtud tellimusi, tarneid, kokkuleppeid ja kohalike klienditeeninduskeskuste tööd.

Hansaposti üks omanikke Taavi Rajur ütles "Aktuaalsele kaamerale", et läbirääkimised Hansaposti ja Hobby Halli vahel algasid eelmisel suvel. Tehingu tulemusel sünnib internetikaubamaja, mille käibeks on üle 80 miljoni euro sellel aastal ning järgmisel aastal üle 100 miljoni euro. Töötajaid on ettevõttes üle 235 ning toodete arv rohkem kui 300 000.

"Meie ühisel ettevõtmisel on Eestis, Lätis ja Soomes kokku üle miljoni kliendi, nii et tegelikult on tegemist päris suure tehinguga," lisas Rajur.

Ettevõtete ühinemine ei tähenda Hansaposti omaniku sõnul töökohtade arvu kahanemist.

"Sünergiast tuleb pigem kasv. Me näeme, et mida suurem on meie tootesortiment ja käive, mida rohkem on tellimusi, seda rohkem on meil vaja ka inimesi. Näeme, et firma kasvab ka tööjõu osas kindlasti edasi. Meil on juba täna unikaalselt suur klienditeenindusosakond, kus töötab Eestis üle 40 inimese," rääkis ta.

Soomes moodustab e-kaubandus kümme protsenti kogu kaubanduse käibest. Eestis ulatub veebikaubanduse osa kolme protsendini. Soomes kasvab e-müük aastas üle 20 protsendi ning Eestis ligi 40 protsenti. 

Rajuri sõnul alustasid soomlased e-kaubandusega natuke varem ja sellest tuleneb ka väike edumaa. Samas usub ta, et igapäevane poes käimine asendub tulevikus suure tõenäosusega internetist ostmisega.

Hobby Hall tegutses Eestis 1992. aastast alates, kuid lõpetas tegevuse Balti riikides 2009. aastal, et keskenduda äritegevuse arendamisele Soomes. Pikka aega Stockmanni kontserni kuulunud Hobby Halli ostis eelmisel aastal Soome pereettevõte SGN Grupp.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: