"AK. Nädal" tegi kaasa NATO liitlaste jääretke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pühapäeval lõppes Muhu saarel neli päeva kestnud rahvusvaheline ühisõppus Alpha's Iceman, millest võtsid Kaitseliidu Saaremaa maleva kõrval osa ka Suurbritannia ja Taani kaitseväelased Tapal paiknevast NATO liitlaste lahingugrupist. Õppus algas neljapäeval sellega, et britid ja taanlased ületasid jala Suure Väina ning Aktuaalne kaamera. Nädal" tegi selle retke nendega kaasa.

Kuningliku Walesi Rügemendi leitnant Anthony Strain tunnistas, et see on briti sõdurite jaoks uus kogemus.

"See on midagi, mida me enne teinud ei ole. See on uus väljakutse. Ma usaldan täielikult. Nagu ma ütlesin, Eesti kolleegid on seda jääd ületanud, nad on mõõtnud seda nädalaid. Seda ületati ka täna hommikul, et olla kindel, et rada on ohutu. Ma usaldan seda täielikult," rääkis ta.

Eesti pool ei ole jätnud juhuse hooleks ühtegi momenti. Üritust turvasid Kaitseliit, vabatahtlikud, politsei- ja piirivalveamet. Maanteeamet valmistas ette raja.

"Täna on siin kohal ligi 90 Briti üksuse liiget, siis taanlasi on ligikaudu 20," kommenteeris õppuse üldjuht Mihkel Jürisson Kaitseliidu Saaremaa malevast ja lisas, et ameeriklastele pakutakse sarnast võimalust ilmselt järgmisel aastal.

Mis on aga sellise jääretke mõte päris konflikti korral?

"Kindlasti on vastasel lihtsam võtta maha meie praamid või parvlaevad või mis iganes paadid, panna kitsamasse olukorda. Ja jää peal on lihtsam sellist retke korraldada, kui on vaja saartele jõuda. Kuid eks iga situatsioon on erinev," selgitas Jürisson.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: