Eesti ja liitlaste snaiprid harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist

Balti riikide ning Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi snaiprid jagasid enam kui nädala jooksul Ida-Virumaal kogemusi ning harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist.

"Hea snaiper peab olema võimeline ka kõige raskemates tingimustes oma ülesannet täitma, mistõttu on väga oluline oskus kohaneda ümbritseva maastiku ja tingimustega. Talvistes oludes tegutsemisel peab snaiper arvestama erinevate väliste mõjudega ja üsna piiratud vahenditega, mistõttu on sellised harjutused vajalikud,“ ütles kaitseväe snaiprikooli ülem veebel Mihkel Paalo.

Eelmisel kolmapäeval alanud ja selle nädala reedel lõppenud välilaagris harjutasid Eesti ja liitlaste snaiprid Jõhvis ja Sirgala harjutusalal põhilisi ellujäämisoskusi talvises keskkonnas, varjatud positsiooni rajamist, maskeerumist, aga näiteks ka tegevust jääauku kukkumisel. Kokku osales harjutusel ligi 30 Eesti ja liitlaste snaiprit.

Kaitseväe snaiprikool on 1. jalaväebrigaadi allüksus, mille põhiülesanne on lahingupataljonide koosseisu kuuluvate snaipriüksuste ja täpsuslaskurite väljaõpetamine. Samuti õpetatakse snaiprikoolis noori rühmaülemateks saavaid ohvitsere oma rühmas täpsuslaskureid või snaipriüksusi kasutama ning vanemallohvitsere snaiprirelvasid käitlema ja hooldama.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: