Tallinn plaanib Lasnamäe ja Pirita vahele uut ühendusteed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1520944080000 | amCalendar}}
Mustakivi tee laiendamine 2015. aastal.
Mustakivi tee laiendamine 2015. aastal. Autor/allikas: Toomas Huik/Postimees/Eesti Meedia

Tallinn kavandab Lasnamäe ja Pirita vahele Mustakivi tee ja Kose tee ühendust, kuid eelnevalt tuleb saada nõusolek sisekaitseakadeemialt, kelle territooriumi uus teelõik läbiks.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles ERR-ile, et praegu valmistatakse ette projekteerimismenetlust ning korra on kommunaalamet koos abilinnapea Kalle Klandorfiga sisekaitseakadeemia esindajatega kohtunud.

"Oleme vahetanud ka kirju sel teemal, kus sisekaitseakadeemia on suhtunud asjasse positiivselt, loomulikult palvega, et arvestataks ka nende vajadusi. Ja oleme teinud ka ühe pöördumise siseministi poole, kes peab võtma vastu põhimõttelise otsuse, kuidas siis selle sisekaitseakadeemia territooriumi kaasamise või kasutamisega lood on," selgitas ta.

Valdmann ei osanud öelda, millal plaanid selgemaks saavad, märkides, et bürokraatia võtab oma aja. Ta lisas, et kirjad liiguvad ja usutavasti ollakse mõne aja pärast täpsemad ja targemad.

"Oleme seda ka linnaplaneerimisametiga arutanud, kuna rajatise puhul nähakse võimalust, et ka üleval Narva maantee võiks saada ühendatud üle selle süvendi viaduktiga ja sealt tuleb veel üks sild ka kergliikluse jaoks, et kas võiks teha sildehitistele arhitektuurikonkursi," rääkis ta, rõhutades, et esialgu on kõik suulise jutu tasemel.

Kommunaalameti juhataja sõnul ei ole praegu uue tee rajamise maksumust võimalik ka umbkaudselt hinnata, sest kõigepealt tuleks trass paika saada. Kuna vaja on kaht sildehitist, siis oleneb väga palju ka nende konstruktsioonist ja materjalist.

Ametlik trass veel paigas ei ole, ent kaardilt saab aimu, kus piirkonnas tee kulgeks.

Seda, kui palju aitaks uus teelõik vähendada selle piirkonna ummikuid, ei osanud Valdmann öelda, kuid tema sõnul tehakse täpsem liiklusanalüüs projekti käigus kindlasti läbi, sest teema on varemgi päevakorral olnud, kuid nüüd starditakse taas mõnevõrra uuelt positsioonilt.

Pirita linnaosavanem Alina Tubli ei osanud samuti kommenteerida, kui palju uus teelõik ummikuid mõjutaks, kuid nentis, et igasuguse täiendava teelõigu rajamine aitab liikluskoormust olemasolevatel teedel natuke leevendada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: