Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene suursaadik taunis Paeti üleskutset Venemaa presidendivalimisi eirata

Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov taunis Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti üleskutset riigikogulastele Venemaa presidendivalimistele vaatlejatena mitte minna.

"Kust selline eelarvamuslik suhtumine oma kolleegide suhtes, kes vaatamata sellele siiski osalevad neil valimistel vaatlejaina. Kui lähtuda härra Paeti terminoloogiast, siis ma ütleksin nii, et tema soovitused ei maksa mitte midagi," ütles Petrov usutluses ERR-i venekeelsetele raadiouudistele.

Petrovi sõnul saabuvad vaatlejad Venemaale valimisi jälgima ka vaatamata Euroopa Parlamendi soovitusele sinna mitte minna.

"Kui ma ei eksi, siis suurusjärgus 500 inimest on registreerinud end. Saabuvad vaatlejad Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarsest Assambleest (OSCE PA) ja sealhulgas ka saadikud riigikogust," kinnitas ta.

"Ma ei taha praegu sündmustest ette rutata ja ennustama hakata. Ootame ära ja vaatame," ütles ta.

Petrov märkis EKRE liikme Jaak Madissoni kavatsuse kohta külastada Krimmi, et mingeid takistusi selleks Venemaa poolt olla ei saa.

"Mitte vähe Eesti esindajaid on Krimmi külastanud. Ma ei hakka praegu nende nimesid siin loetlema, kuid teiste hulgas ka tuntud inimesed. Mingeid probleeme reisimisega Sevastoopolisse või mõnda muusse linna Krimmi poolsaarel pole," kinnitas ta.

Endine Eesti välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (RE) teatas, et riigikogu liikmed ei peaks Vene valimistel vaatlejatena osalema.

"Eesti riigikogu liikmed ei peaks Venemaal eelseisvate nn presidendivalimiste nn vaatlusel osalema. Kõik olulised sammud valimistulemuse kindlustamiseks on ammu enne, kui vaatlejad laekuvad, võimude poolt vormistatud," rõhutas ta.

Paeti sõnul otsustas näiteks Euroopa Parlament, et vaatlusmissiooni Venemaale ei saadeta.

Eestist lähevad pühapäeval toimuvaid Venemaa presidendivalimisi vaatlema riigikogu saadikud, SDE fraktsiooni liige Jaanus Marrandi ja Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Ivanova.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: