Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ukraina peaprokurör süüdistab Savtšenkot terrorirünnakute kavandamises

Nadia Savtšenko 15. märtsil Kiievis SBU hoone juures.
Nadia Savtšenko 15. märtsil Kiievis SBU hoone juures. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Ukraina peaprokurör Juri Lutsenko esitas ülemraadale taotluse vabastada raadasaadik Nadia Savtšenko saadikupuutumatusest, et ta saaks terrorirünnakute kavandamise eest arreteerida ja kriminaalvastutusele võtta.

"Saatsime ülemraadasse dokumendid Savtšenko kohta," teatas Twitteris peaprokuröri pressiesindaja Larõssa Sargan, lisades fotokoopia pöördumisest ülemraada esimehe Andri Parubi poole.

Lutsenko kirjas seisis: "Saadan kehtivate seaduste kohaselt kooskõlastamiseks nõusolekutaotluse Ukraina rahvasaadiku Savtšenko kriminaalvastutusele võtmiseks, kinnipidamiseks ja tõkendmeetmena vahi alla võtmiseks."

Lisaks taotlusele esitas peaprokurör ülemraadale taotluse 172-leheküljelise põhjendusmaterjali.

Lutsenko teatas neljapäevahommikusel ülemraada istungil kavatsusest esitada parlamendile taotlus Savtšenko saadikupuutumatusest vabastamiseks. "Esitan täna Ukraina peaprokurörina ülemraadale taotluse võtta kriminaalvastutusele, pidada kinni ja arreteerida rahvasaadik Savtšenko," ütles ta.

Tema sõnutsi on juurdlusel ümberlükkamatud tõendid selle kohta, et Savtšenko valmistas ette terrorirünnakuid, sh plahvatust ülemraada istungisaalis.

"Juurdlusel on ümberlükkamatud tõendid selle kohta, et Savtšenko isiklikult kavandas, isiklikult värbas, andis isiklikult juhendeid, kuidas korraldada siin terrorirünnak, selles samas saalis. Hävitada kahe granaadiga kaks parlamendisaali looži, tulistada miinipildujast parlamendi kuplit ja automaatidest neid, kes ellu jäid," ütles Lutsenko.

Savtšenko on juba pikemat aega teinud raevukaid ja vastuolulisteks peetud avaldusi president Petro Porošenko ja praeguse Ukraina valitsuse vastu.

Neljapäeval, kui ta suundus julgeolekuteenistusse SBU andma tunnistusi seoses nn Rubani juhtumiga, avaldas ta ajakirjanikele arvamust, et väga palju Ukraina sõdureid peaks sõjaväelist riigipööret praegu õigeks sammuks, vahendas Unian.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: