Kaljulaid esitab Eesti Panga nõukogu esimeheks ilmselt taas Laari ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mirko Ojakivi intervjuu presidendiga
Mirko Ojakivi intervjuu presidendiga Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riigipea Kersti Kaljulaid ütles ERR-ile, et kui poliitikute seas on toetus olemas, esitab ta riigikogule Mart Laari kandidatuuri Eesti Panga nõukogu esimehe kohale teiseks ametiajaks.

Neljapäeval eetrisse minevas intervjuus Vikerraadiole loetles Kaljulaid üles Mart Laari tugevusi. "Meil on Eesti Panga nõukogul esimees, kes on kahekordne peaminister, Friedmani preemia laureaat, keda rahvusvaheliselt tunnustatakse kellenagi, kes Eesti majanduse arengule andis väga palju juurde."

"Jah, teame, et Mart Laar ei ole ise majandusinimene, aga tal on alati olnud oidu kuulata oma nõunikke, võiksin siinkohal öelda koos Ardo Hanssoni ja teistega rahulolevalt," lisas riigipea.

"Minu arvates on Mart Laar selle koha peal - teades ka seda, milline on Eesti keskpanga roll Euroopa keskpankade süsteemis - õige inimene vapiloomana," sõnas Kaljulaid.

Küsimusele, kas ta on valmis esitama Laari kandidatuuri, kui poliitikute seas on toetus olemas, vastas Kaljulaid: "Jah olen küll."

Mart Laari volitused keskpanga nõukogu esimehena algasid 2013. aasta 13. juunil ja kestavad viis aastat. Nõukogu ülejäänud liikmete volitused kestavad 2019. aasta veebruarini.

Nõukogu esimehe nimetab viieks aastaks ametisse riigikogu vabariigi presidendi ettepanekul.

Mirko Ojakivi intervjuu president Kersti Kaljulaidiga on Vikerraadio eetris kell 14.05.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: