Koalitsioonierakonnad pooldavad Laari jätkamist keskpanga nõukogu esimehena ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Koalitsioonierakonnad pigem pooldavad Mart Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu esimehena, opositsiooniparteid on aga vastu. Mart Laar ütles ERRile, et ta kaalub tõsiselt oma jätkamist teisel ametiajal.

Riigipea Kersti Kaljulaid ütles ERR-ile, et kui poliitikute seas on toetus olemas, esitab ta riigikogule Mart Laari kandidatuuri Eesti Panga nõukogu esimehe kohale teiseks ametiajaks. IRL juht Helir-Valdor Seeder ütles, et loomulikult toetab erakond oma auesimehe tagasivalimist riigipanga nõukogu juhiks. Sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsioon alles kujundab seisukohta Laari kandidatuuri osas. Keskerakond eeldatavalt toetab Laari uuesti valimist.

"Seni kuni ta on olnud Eesti Panga nõukogu esimees, ei näe me, et ta oleks mingeid eksimusi seal korda saatnud ja minu arust on ta ka tõesti üks väärikas kandidaat sellele ametipostile. Nii et peale istungitevaba nädalat koguneb keskfraktsioon ja arutab seda küsimust," ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu.

Opositsooni kuuluvate Reformierakonna ja EKRE hinnangul Laar jätkama ei sobi.

Jürgen Ligi Reformierakonnast ütles, et ei ole kuulnud Laarilt ühtegi sõnavõttu Eesti Panga nõukogu esimehe rollis.

"Küll aga on Mart Laar aeg-ajalt kommenteerinud endale mugavaid poliitilisi küsimusi. Ta on endiselt poliitik, ta ei ole öelnud sõnagi selle kriitika toetuseks mille Eesti Pank on esitanud praeguse valitsuse majanduspoliitika teemal. Eesti Pank ei ole kunagi nii kriitiline olnud valituse majanduspoltiika suhtes kui on ta praegu olnud, aga kes on vait olnud on Mart Laar," ütles Ligi.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme arvates ei ole Laar suutnud kõiki oma ametiülesandeid täiesmahus täita. "Teine pool on muidugi see, et tal on väga selge poliitiline taust ja me ei soovi, et see poliitiline taust jääks edasi Eesti Pangas järgmiseks ajaks ka," sõnas Helme.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku hinnangul pole Eesti Panga Nõukogu üldse vaja.

"Kuna me oleme eurotsoonis ja meie asju tegelikult otsustatakse päev-päevaga aina rohkem Euroopas, siis ega ta sellele suurele Euroopa klubile väga jõuline vastasseis ei ole. Selle vastasseisuks tegelikult piisab ühest väga tugevast pangajuhist nagu Ardo Hansson tegelikult on ja selleks ei pea olema suurt institutsiooni seal taga," ütles Talvik.

Panganõukogu esimehe nimetab viieks aastaks ametisse riigikogu presidendi ettepanekul. Mart Laar on praegu selles ametis kuni 12. juunini.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: