Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Luik "Välisilmas": mõnes mõttes on see juba karmim kui kunagine külm sõda

Esmaspäevases saates "Välisilm" kommenteeris nii Venemaa diplomaatide väljasaatmist lääneriikidest kui ka suhteid Moskvaga laiemalt Eesti kaitseminister Jüri Luik.

Küsimusele, kas alanud on uus külm sõda, vastas Luik, et tema oleks selliste mõistete tõlgendamisel ettevaatlik, sest mingi termin tähendas omal ajal midagi hoopis muud, kui ta näiteks tänapäeval tähendab.

"Aga kui me mõtleme külma sõja all riikide vahelist konflikti, kus pinge on jõudnud sinnamaani, et riigid võtavad üksteise suhtes ette juba ridamisi selliseid vaenulikke ja ülikriitilisi samme... Kui me räägime siin selleni välja, et Venemaa on kasutanud keemiarelva, siis mõnest vaatepunktist võiks öelda, et see on juba isegi karmim kui külm sõda," nentis ta.

"Sest külma sõja ajal oli siiski väga palju kõikvõimalikke reegleid, mida pooled vaikimisi aktsepteerisid. Et on teatavad mängureeglid ja nende piires võib siis üksteisega nagistada. Aga täna me oleme olukorras, kus kas või selle keemiarelva kasutamine - see on väljaspool igasugust terve mõistuse piiri. Ja see teeb muidugi selle poliitikaajamise väga keeruliseks, sest me tõepoolest ei tea, milline on Venemaa järgmine samm. Mida Putin järgmisena välja mõtleb. Ja tegelikult me ei saa seda mõjutada muul viisil, kui olla omalt poolt võimalikult kindlad, võimalikult ühemõttelised ja ma usun, et me oleme praegu astunud väga suure sammu selles suunas edasi," selgitas Luik.

Täismahus intervjuud saab vaadata lisatud videos.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: