Tulevasele Reidi teele ette jäävad puud võeti maha ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Vaidlusaluse Reidi tee ehituse ettevalmistustööd said sel nädalal hoo sisse. Esmalt võeti maha suur hulk ehitusele ette jäävaid puid.

Raie peab olema lõpetatud enne lindude pesitsushooaja algust aprillis ning Tallinna linnavalitsuse kinnitusel istutatakse asemele juba eelkasvatatud puud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Projekti kohaselt istutatakse Reidi tee rajamise käigus kokku ligi 500 puud, üle 63 000 põõsa ning ligi 87 000 püsikut ja pinnakattetaime.

Seniste puude mahavõtmine on pahandanud paljusid linnakodanikke. Mittetulundusühingu Eesti Roheline Liikumine eestvedaja Mihkel Annus ütles, et ei soovi raie osas seisukohta võtta, kinnitades, et see ei ole kuidagi seotud asjaoluga, et maailmavaateliselt sarnane poliitiline jõud ehk Roheliste Erakond on nüüd linnavalitsuses.

"Süda tilgub natukene verd küll, aga teisalt peame ikkagi arvestama, et kui linn tahab seda teed arendada, siis paratamatus on see, et igasuguse uue ehitusega kaasneb ka mingisuguse ruumi tegemine. Ei tahaks praegu seisukohta võtta ei poolt ega vastu, kuigi peab nentima, et ega see ilus vaatepilt ei ole linnas," sõnas Annus.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: