Video: kristlased tähistasid ülestõusmispüha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läänekristlased tähistasid pühapäeval kirikuaasta suurimat püha ehk ülestõusmispüha. Eesti luterlikes kirikutes peeti Kristuse ülestõusmise püha missat ning ka leeripüha, kuid katoliiklased tervitasid ületõusmispüha laupäeva hilisõhtul.

Peeter Pauli katedraal oli laupäeva hilisõhtul rahvast täis. Piiskop Philippe Jordan ütles, et eelolev Rooma paavsti visiit mõjutab juba praegu Eesti katoliiklaste tegemisi.

"Sest paratamatult, kui külaline tuleb, keda sa väga armastad, siis see kirgastab või valgustab kogu sinu elu," lausus Jourdan. Paavst Franciscus külastab Eestit 25. septembril

Tallinna Piiskoplik Toomkogudus pidas pühapäeval esimest korda ülestõusmispüha kogudusele kuuluvas kirikus.

Ajalooliselt kuulus Toomkirik saksakeelsele kogudusele, kellelt hoone 1927. aastal ära võeti. Toomkogudus sai siiani hoonet kasutada ning möödunud kuul otsustas Tallinna linn kinkida kirikuhoone kogudusele.

Peapiiskop Urmas Viilma tõdes, et kiriku roll peab suurenema, sest Eesti Luterikirik on rahvakirik, kes peaks kõnetama kõiki inimesi - ka neid, kes kirikus ei käi.

Paavst Franciscus tõstis oma ülestõusmispühade läkituses esile rahvusvahelised kriisid.

Vatikani Püha Peetruse väljakule tuli tema sõnumit kuulama mitukümmend tuhat inimest.

Paavst tuletas meelde, et konfliktid ei säästa kaitsetuid inimesi. Ta tõstis oma kõnes esile Süüria ja Jeemeni sõja, Lähis-Ida kriisi ning kahe Korea suhted, öeldes, et nii poliitilised liidrid kui ka sõjalised juhid peavad pingutama rahu saavutamiseks maailmas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: