Miljoni euro eest elamisloa ostnud tekitavad PPA-le peavalu ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) peab suurinvestori elamisloa andmisel hindama asju, milleks ametil pädevus puudub.

Eelmisel aastal andis Eesti kolmele Venemaa Föderatsioonist pärit investorile elamisloa selle eest, et nad paigutasid vähemalt miljon eurot Eesti majandusse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tegemist on ettevõtluseks mõeldud elamislubade uue liigiga, mille saaiseks tuleb teha ühe miljoni euro suurune otseinvesteering Eesti ettevõttesse või investeerimisfondi, mis omakorda investeerib raha Eesti ettevõtetesse.

Elamisloa väljastamisega tegeleb PPA ja selleks tuleb hinnata investeeringu sobivust ehk seda, kas raha läks ikka Eesti ettevõtetesse ja kontrollida, kas välismaalne suudab tõendada investeeringu rahalise allika usaldusväärsust. Kui elamisluba on väljastatud, peab PPA selle viieaastase kehtivusaja jooksul kontrollima, kas investeeringu suurus on endiselt vähemalt miljon eurot ja kas raha toetab ikka kohalikke ettevõtteid.

Eraldi spetsialiste suurinvestori elamislubade saamiseks seatud tingimuste täitmise kontrollimiseks palgatud pole ning seda tõenäoliselt teha ei õnnestukski, sest PPA majanduskuritegude osakond on juba aastaid töötajate leidmisega hädas.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: