Ossinovski: riigieelarve tuleb koostada reaalse ülejäägiga

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul peab SDE õigeks, et järgmise aasta riigieelarve oleks reaalse ülejäägiga. Samuti seab SDE üheks prioriteediks sisejulgeoleku koos politseinike ja päästjate palgatõusuga.

"Eesti rahandust on seni juhitud mõistlikult ehk nendel aegadel, kui majandus on kasvanud aeglaselt, on riik investeerinud rohkem ning eelarve on tulnud miinusega. Nüüd, kui majanduskasv on kiire tuleb reserve koguda ja meie hinnangul tuleb järgmise aasta eelarve koostada reaalse ülejäägiga," ütles Ossinovski kolmapäeval ERR-ile.

Tema sõnul on see kindlasti võimalik. "Usun, et selles osas jõuame valitsuses kokkuleppele," lisas Ossinovski.

Kui SDE prioriteedid käesoleva aasta riigieelarves olid Ossinovski sõnul haridus- ja tervishoiuvaldkonna rahastamine, siis sellega jätkatakse, kuid täiendavalt võetakse fookusesse teaduse ja innovatsiooni rahastamine.

"Nüüd on suurem fookus ka sisejulgeolekul, mis on ühiskonna vundamendiks. Eesmärk on suurendada päästjate ja politseinike palkasid."

Uute maksude ja aktsiiside kohta ütles Ossinovski, et kui rahandusministeerium peab näiteks tarvilikuks alkoholiaktsiise korrigeerida, siis SDE toetab seda. "Kuid uued maksutõusud pole teema, mida me tõsiselt plaaniks arutada. Seda ka seetõttu, et majandusareng on oodatust kiirem."

Samuti ei plaani SDE enam suhkrumaksu sisse viimist. "Ega me magusamaksu teemat tõsiselt arutama hakka. Arvestades makromajanduslikku seisu, siis maksurahu on ühiskonnas vajalik," ütles Ossinovski.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: