Jõhvi haigla sai tahvelarvutid, et patsiendid lähedastega sidet ei kaotaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jõhvi haigla hooldusosakonna patsiendid saavad edaspidi oma kaugel viibivate lähedastega virtuaalselt suhelda.

Seda tänu Vaata Maailma sihtasutusele, kes kinkis haiglale tahvelarvutid ja korraldas ka vajaliku koolituse haigla töötajaile.

Haigla hooldusosakondade 36 patsiendist pooled suudavad ise nutiseadmeid kasutada, teistel on selles protsessis vaja hooldaja abi.

Nutiakadeemia pilootprojekt annab patsiendile võimaluse rohkem omastega suhelda.

"Patsiendid saavad nii oma omastega suhelda. Kuna vaatamas neid nii tihti käia ei saa, siis vähemalt on selline võimalus olemas, et Skype'i teel saavad teineteist näha ning oma muredest ja probleemidest rääkida ja neid lahendada ning kirju saata," rääkis haigla hooldusjuht Ene Mägi.

Kolme tahvelarvuti kinkimine haiglale oli vajalik, kuna enamikul patsientidel pole nii kallite seadmete ostmise võimalust.

Mõnel hooldushaigla patsiendil oli nutiseade siiski juba enne projekti olemas ja nad tunnistasid, et suhtlemine omastega annab nende elule rõõmu juurde.

Patsiendina haiglas viibiv Aleksei Batin ütles, et sülearvuti ja internetita oleks raske elada. "Ei tunneks end inimesena," lausus ta.

Kui Jõhvi haigla projekt osutub edukaks, siis on sihtasutusel Vaata Maailma plaanis sama moodi toetada ka teisi hooldusasutusi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: