Süüria tagastas Prantsusmaale Assadile antud Auleegioni ordeni

Süüria välisametkonna esindaja tagastas president Bashar al-Assadile antud autasu Rumeenia saatkonna esindaja kaudu Prantsusmaale.
Süüria välisametkonna esindaja tagastas president Bashar al-Assadile antud autasu Rumeenia saatkonna esindaja kaudu Prantsusmaale. Autor/allikas: Syrian Presidency Facebook Page/AFP Photo/Scanpix

Süüria tagastas Prantsusmaale president Bashar al-Assadile antud maineka Auleegioni ordeni, teatas valitsus neljapäeval, lisades, et riigipea ei kanna USA orja autasu.

Assadile omistas Auleegioni Suurristi Prantsuse endine president Jacques Chirac 2001. aastal pärast Assadi võimuletulekut oma isa Hafez al-Assadi surma järel.

Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kantselei teatas esmaspäeval, et "distsiplinaarprotseduur Auleegioni ordeni äravõtmiseks on pooleli".

Damaskus teatas, et tagastas ordeni Prantsusmaale pärast Pariisi osalemist laupäeval korraldatud raketilöökides Süüria režiimi keemiarelvarajatiste pihta.

"Välisministeerium on tagastanud Prantsusmaa vabariigile president Assadile antud Auleegioni Suurristi," teatas Süüria välisametkond, lisades, et autasu tagastati Prantsusmaale Damaskuses asuva Rumeenia saatkonna kaudu.

Rumeenia saatkond esindab Süürias Prantsusmaa huve.

"President Assadile ei tee au kanda aumärki, mille omistas orjariik ja terroriste toetava USA jünger," tsiteeriti välisministeeriumi avalduses Süüria presidendiameti allikat.

Auleegioni ordeni äravõtmiseks välismaalaselt on õigus vaid Prantsuse riigipeal.

Igal aastal saab Auleegioni ordeni umbes 3000 inimest, nende seas 400 välismaalast.

Assadi on süüdistatud mitmes keemiarünnakus oma rahva vastu jõhkra kodusõja käigus, mis on Süüria alates 2011. aastast tükkideks rebinud. Lääneriikide jaoks on ta muutunud poliitiliseks paariaks, kuid tal on jätkuvalt Vene presidendi Vladimir Putini ja Iraani toetus.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: