Eesti avab esinduse Araabia Ühendemiraatides

Sven Mikser
Sven Mikser Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Valitsus otsustas eraldada välisteenistuse tugevdamiseks aastatel 2019-2022 täiendavalt 14 miljonit eurot, millega õnnestub avada esindus Araabia Ühendemiraatides ja taastada esindus Budapestis.

Välisminister Sven Mikser (SDE) teatas meediale saadetud avalduses, et valitsuses kokku lepitud riigi eelarvestrateegia 2019-2022 annab diplomaatilisele tegevusele jõudu juurde.

"Valitsus on otsustanud eraldada välisteenistuse tugevdamiseks, julgeoleku tagamiseks ja majandushuvide kaitseks aastateks 2019-2022 14 miljonit eurot."

Mikseri sõnul annavad lisamiljonid võimaluse Eesti ekspordi kasvatamisele ning välisinvesteeringute Eestisse meelitamisele.

"Neist kõige olulisem on esinduse avamine Araabia Ühendemiraatides. Oleme selle asukoha valinud tulenevalt meie ettevõtete soovidest. Seeläbi saame osaleda rohkem ka piirkonna välis- ja julgeolekupoliitilistes protsessides ning pakkuda oma kodanikele tõhusamat kaitset ja toetust  ning soodustada turismi arengut."

Mikser lubab järgneva nelja aasta jooksul tugevdada esindusi Euroopa suuremates pealinnades.

"Ühe olulisema sammuna taasavame ka oma esinduse Budapestis,  et arenda kahepoolseid suhteid hõimurahva ungarlastega ning tugevdada meie kohalolekut Balkanil."

Eesti plaanib Eesti lähiaastatel  avada ka USA läänerannikul. Lisaks tõi Mikser eraldi välja Eesti kampaania saavutamaks Eesti valimine ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

"Riigi eelarvestrateegia näeb ette vahendid ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania lõpule viimiseks. Samuti kaetakse mittealalise liikmelisusega seotud tegevuskulud juhul, kui peaksime osutuma valituks."

Tuleval aastal suureneb ka välisministeeriumi palgafond ja seda 1,4 miljoni euro võrra.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: