Mikser soovitab välisagentide seaduse plaani suhtuda ettevaatlikkusega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Välisminister Sven Mikser Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Välisminister Sven Mikser ütles, et suhtub ettevaatlikkusega justiitsminister Urmas Reinsalu plaani töötada välja Eestile välisagentide seadus.

Mikser ütles valitsuse pressikonverentsil, et pole osalenud ühelgi nõupidamisel, kus seda plaani oleks arutatud.

"Kui see kristalliseerub millekski, mis jõuab valitsuse lauale, siis küllap kujundame seisukoha," lausus Mikser.

"Eesti ei vaja seadusi, mille sünd on ajendatud propagandistlikest eesmärkidest. Seetõttu oleksin pigem ettevaatlik," kõlas tema kommentaar.

Peaminister Jüri Ratas lausus, et tema hinnangul ei vaja Eesti ülereguleerimisi, kuid tunnistas, et ei ole eelnõuprojektiga tutvunud.

Justiitsminister Urmas Reinsalu eestvedamisel käib kibe töö loomaks Eesti versioon Ameerika Ühendriikides kasutusel olevast niinimetatud välisagentide seadusest.

Reinsalu ütles möödunud aasta detsembris, et on teinud ministeeriumi ametnikele ülesandeks teemaga tegeleda ja nüüd on asi jõudnud sinnamaani, kus mõne kuu pärast võiks loodav seaduseelnõu riigikokku jõuda.

"Lähtekoht on see, et autoritaarsed riigid soovivad välismõjude puhul neid kuidagi keelata või piirata nagu Venemaa oma mõjuagentide seadusega seda teeb. Demokraatliku riigi loogika on äraspidine, demokraatliku riigi relv on läbipaistvus. Seetõttu oleks mõistlik intensiivses infosõja keskkonnas, kus me asetseme, näha ette teatud läbipaistvus- ja avalikustamiskohustust," rääkis Reinsalu kolmapäeval ERR-ile.

"Kui meie riigi territooriumil erinevate aktsioonidega osalevad mingisugused ühendused või isikud, kes ajavad kolmanda riigi asju, siis mõistlik oleks ühiskonnas teadlikkuse seisukohalt ka seada teatud tingimused, et need isikud avalikkust teavitaksid on funktsioonidest, rollist, ressurssidest ja sellest, mis asju nad ajavad kolmanda riigi mõjutusel," lisas Reinsalu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: