Keskerakond jättis Toompea kontoriga hüvasti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Roheline loodus on tõesti ilus. Paljudele poliitikahuvilistele aga võib roheline värv seostuda eeskätt Keskerakonnaga. Keskerakond jättis kesknädalal Toompeal hüvasti oma Toom-Rüütli tänaval asuva kontoriga, mis tuli parteil mõne aja eest võlgade katteks maha müüa.

Selle ukse juures, mis lahkumispäeval oli kõikidele avatud, on aastate jooksul palju poliitilisi emotsioone nähtud ja tähtsaid jutte räägitud. Kolmapäeval anti seal viimased intervjuud.

Kolimise ajal leiab alati midagi põnevat. Kontorist tulid välja näiteks viled, Edgar Savisaare näopildiga märgid, purgid mingi toiduainega (kes teab mis aastast) ja mütsid, millega võiks jalutada Lasnamäel- ehk valimisreklaam.

Kalev Kallol on olnud alati üks ja kindel kaup. "Need on võtmehoidjad, millel on tulukene. See läheb vist päris hästi."

Maja kohta arvasid Kallo ja tema erakonnakaaslane Märts Sults, et büroo jaoks polnud koht ehk parim. "Kahju on küll. See maja nagu kuidagi kadreeris sind ära."

Mõnes toas käib dokumentide sorteerimine, mõni on tühi ja saun on kütmata. See tuba kuulus kunagi esimehele ja praegu on siin peasekretäri koht. Toompea majades kohtab vahel kummitusi. Selles majas neid nähtud ei ole.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb: "Võib-olla mingi poliitiline vaim kindlasti siin on elanud. Ma arvan, see vaim on rohelist värvi."

Koosolekute saalis võttis riigikogu liige Märt Sults laulu üles ja ekskursioonid käisid maja selles osas, mille ehitus pooleli jäi. Ajakirjanikud said teada, et bürool oli ka salajane tagauks, mille kaudu poliitikud märkamatult lahkuda said.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: