Soome politseijuhid said süüdistuse seoses korralagedusega Helsingi narkopolitseis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politseiauto Helsingis Mechelini tänaval.
Politseiauto Helsingis Mechelini tänaval. Autor/allikas: Rain Kooli/ERR

Süüdistus esitati Soome politsei endisele juhile Mikko Paaterole, Helsingi politsei endisele juhile Jukka Riikonenile ja praegusele juhile Lasse Aapiole.

Riigiprokurör Raija Toiviaineni esitatud süüdistused on seotud korralagedusega Helsingi narkopolitsei töös. Varem on süüdistused juba esitatud Helsingi narkopolitsei endisele juhile Jari Aarniole ning tema kahele alluvale.

Soome seaduste kohaselt peavad kõik politseile allilmast teavet andvad informaatorid olema registreeritud ja nendega peetud vestlused tuleks protokollida. Aarnio olevat lasknud informaatoreid oma suva järgi nimistust kõrvaldada ning lõpuks keelanud uute informaatorite registreerimise.

Kogu informaatorite teema on vaid üks osa massiivsest Jari Aarnio varasema tegevusega seotud kohtuprotsessist. Aarnio on juba süüdi mõistetud muu hulgas narkokuritegevuses, ametiseisundi kuritarvitamises, kelmuses, altkäemaksu võtmises jms.

Paaterot, Riikoneni ja Aapiot süüdistatakse ametialases lohakuses. Nende ülesanne oleks olnud Helsingi narkopolitsei tegevust kontrollida ja juhtida. Kohtuprotsessi käigus on aga selgunud, et narkopolitsei tegutses Aarnio käe all 15 aastat nagu riik riigis.

Süüdistuse saanutest on Lasse Aapio selle tagasi lükanud ning väidab, et on omaaegsetes oludes teinud Helsingi politsei juhtimisel kõik, mis tema võimuses. Mikko Paatero omakorda viitab sellele, et kogu Soome politsei juht on strateegiline liider, kes ei peagi operatiivküsimustega tegelema.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: