Rajoy: ETA kuriteod ei ole karistamatud

{{1525346160000 | amCalendar}}
Foto: Vincent West/Reuters/SCANPIX

Hispaania peaminister Mariano Rajoy ütles neljapäeval, et baski separatistliku rühmituse ETA laialimineku otsusest hoolimata ei ole nende kuriteod ei ole karistamatud.

"Sõltumata sellest, mida ETA teeb, tema kuriteod ei ole karistamatud. ETA võib teatada oma kadumisest, aga tema kuriteod ei kao, nagu ka püüded kurjategijad kätte saada ja neid karistada," ütles peaminister.

Rajoy sõnul on kogu ETA läbi kukkunud. "Nad ei saavutanud Hispaania demokraatialt midagi, kui tapsid sadu inimesi. Nad ei saavutanud midagi, kui peatasid tapmise, sest nende tegevuse võimekuse hävitas meie julgeolekujõud. Nad ei saavuta midagi uut nüüd, kui kasutavad uusi propaganda võtteid," sõnas peaminister.

ETA teatas kolmapäeval baski institutsioonidele ja kodanikuühendustele saadetud kirjas kõigi struktuuride täielikust laialiminekust.

Hispaania valitsus tõotas aga, et ei loobu ETA vägivaldse mineviku kuritegusid uurimast.

ETA teatas laialiminekust ja poliitilise tegevuse lõpetamisest

Baski separatistlik rühmitus ETA teatas neljapäeval kõigi struktuuride täielikust laialisaatmisest ja igasuguse poliitilise tegevuse lõpetamisest.

"ETA soovib Baskimaa ning Hispaania ja Prantsuse valitsuse vahelisele konfliktitsüklile lõpu teha ning lõpetada poliitilise vägivalla kasutamise tsükli," öeldi lõplikuks nimetatud avalduses, mis oli dateeritud 3. mai kuupäevaga ja saadeti Hispaania meediale.

ETA rünnakutes on 60 aasta jooksul hukkunud üle 850 inimese.

Kiri avaldati baski uudisteportaalis naiz.eus.

Avalduses seisab, et endised ETA liikmed soovivad jätkuvalt ühinenud, iseseisvat, sotsialistlikku, baski keelt kõnelevat ja mittepatriarhaalset Baski riiki, kuid seda tehakse väljaspool ETA organisatsiooni.

Avalduses lisati, et baski separatistide väljakutse on otsustusõiguse loomine, selleks, et saavutada tunnustus meie riiklusele.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: