Hardo Pajula: Burke'i selts sündis Margus Linnamäe rahaga

Hardo Pajula
Hardo Pajula Autor/allikas: ERR

Hardo Pajula eestveetavat, konservatiivse ilmavaate kaitseks loodud Edmund Burke’i seltsi rahastavad suurärimehed Margus Linnamäe, Parvel Pruunsild ja Heldur Meerits, kirjutab Äripäev.

"Margus [Linnamäe] pani alguses ja selle peale tulid Parvel [Pruunsild] ja Heldur [Meerits] ise juurde. Summad olid nii, et Margus pani 50, Heldur 30 ja Parvel 25 [tuhat eurot],“ ütles Pajula intervjuus Äripäeva raadiole.

Pajula sõnul teadsid ärimehed loomulikult, milleks nad raha annavad – konservatiivse ilmavaate kaitseks –, aga see ei tähenda, et nad oleksid ette andnud A4, et tee seda või toda.

Linnamäe, Pruunsild ja Meerits kuulusid ka nende kaheksa ettevõtja hulka, kes annetasid parteidele üheskoos 800 000 eurot „tänutäheks kauaoodatud otsuste eest iibeprobleemi lahendamisel“ ehk lapsetoetuse suurendamise eest.

Pressiteadete koostamise ja nõuga on Burke’i seltsi aidanud suhtekorraldaja Meelis Kubits, kes Pajula sõnul pole oma teenete eest raha saanud.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: