Margus Linnamäe kontserni käive ületas poolt miljardit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Linnamäe annetas Isamaale 50 000 eurot, nagu ka tema vend Aivar Linnamäe.
Margus Linnamäe annetas Isamaale 50 000 eurot, nagu ka tema vend Aivar Linnamäe. Autor/allikas: ERR

Suurärimees Margus Linnamäe ettevõtete majandustulemused näitavad, et eelmine aasta läks neil väga edukalt - tema kontserni MM Grupp käive ületas poolt miljardit eurot.

MM Grupp, millest 78 protsenti kuulub Linnamäele ja 20 protsenti Ivar Vendelinile, tegeleb äri- ja juhtimisnõustamisega, investeerib ning tegeleb tütarettevõtete kaudu ravimite ja apteegikaupade hulgi- ja jaemüügi, meedia, hooldus-, majutus- ja toitlustusteenuste ja kinnisvaraarendusega. Kontserni ettevõtted tegutsevad lisaks Eestile ka Lätis, Leedus ja Soomes.

MM Grupi käive oli mullu 516 miljonit, 2016. aastal aga 481 miljonit eurot. Kasumit teenis MM Grupp 13,7 miljonit eurot, aasta varem 14,6 miljonit eurot. Konsolideeritud bilansimaht oli ligi 339 miljonit eurot. 

Kontsern tõi aastaaruandes olulisemate tehingutena välja iseseisvate apteekide omandamist Läti turul, lemmikloomadele mõeldud kaupu ja teenuseid pakkuva Pet City kontseptsiooni laienemist, Eesti Meedia kontserni investeeringuid, veebipoe FreshGo avamist, Apollo kinode ja kohvikute enamusosaluse omandamist ning investeeringuid start-up-ettevõtetesse.

2017. aasta lõpu seisuga töötas grupi äriühingutes 3024 töötajat. Suurimateks tegevusriskideks peab MM Grupp aruande kohaselt Euroopa majanduse olukorda, kohalikel turgudel aga kvalifitseeritud tööjõu olemasolu ja selle puudusest tingitud palgasurvet.

MM Grupp on Krediidiinfo andmetel ka kontserni UP Invest asutaja. Ehkki tegu on eraldiseisvate ettevõtetega, siis nende aastaaruannetes kirjas olevad sündmused on paljuski kattuvad - näiteks on UP Investi möödunud aasta tähtsamate tehingutena välja toodud täpselt samad sammud nagu MM Grupi puhul.

Ka UP Investi tegevuspõld on lai: see on tegev ravimite ja veterinaarkaupade jae- ning hulgimüügis, meediaäris, kinnisvarahalduses, tervise- ja ilutoodete hulgimüügis, internetikaubanduses ning veel teisteski valdkondades.

UP Investi aruandeaasta konsolideeritud käive ulatus ligi 516 miljoni euroni - aasta varem oli käive 477 miljonit. Seega on käive kasvanud üle kaheksa protsendi ja suurimat kasvu näitas Soome sihtturg. Puhaskasumit teenis kontsern 18,7 miljonit eurot, mida oli eelnenud aastaga võrreldes veidi vähem - toona ulatus kasum peaaegu 19 miljoni euroni.

Möödunud aasta 31. detsembri seisuga oli UP Investi vara suuruseks igi 325 miljonit eurot, mida oli üle 18 miljoni euro enam kui 2016. aasta lõpus. Kontsernis töötas eelmise aasta lõpus 2992 töötajat.

Kontserni tütarettevõtete hulka kuulub Magnum, mis koondab muu hulgas paljusid apteeke ja ravimite hulgimüügifirmasid. Neist näiteks ravimite ja apteegikaupade hulgimüügiga tegeleva Magnum Medicali mullune käive oli ligi 163 miljonit eurot ja kasum 1,7 miljonit eurot. Seejuures käive oli 2016. aastaga võrreldes veidi suurem, kuid kasum kerkis märkmisväärselt, sest oli toona ligikaudu 666 000 eurot.

Samuti UP Investi omanduses oleval Eesti Meedial, mis hõlmab ajalehti, telekanaleid, trükikodasid, kinnisvaraportaale ja palju muud, oli möödunud aastal käive ligi 96 miljonit eurot ehk veidi enam kui 2016. aastal, mil see oli 90 miljonit eurot. Kasuminumber võrreldes eelnenud aastaga langes, sest mullu oli grupi kasum 4,9 miljonit eurot, üle-eelmisel aastal aga 5,9 miljonit. Eesti Meedias oli aastalõpu seisuga 1328 töötajat.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: