Veel viis reformierakondlast peatasid oma volitused Tallinna linnavolikogus

{{1525698060000 | amCalendar}}
Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Tallinna linna valimiskomisjon peatas isiklike sooviavalduste alusel kolmeks kuuks Taavi Rõivase, Keit Pentus-Rosimannuse, Remo Holsmeri, Eerik-Niiles Krossi ja Heli Tederi linnavolikogu liikme volitused.

Tallinna linna valimiskomisjoni otsuse kohaselt täidavad eelnimetatute asemel 8. maist linnavolikogu liikme kohuseid Toomas Kruusimägi, Eeve Kivi, Liina Hermaküla, Eero Merilind ja Toomas Kärk.

Varem teatas reformierakondlane Deniss Boroditš, et ei soovi osaleda Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldamisel ja peatas enda volitused volikogus kolmeks kuuks.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal rääkis ERR-ile, et volinikud peatasid enda volitused, kuna ei saa ise umbusaldushääletusele kohale minna.

"Põhjus praktiline, kõik mainitud (volinikud) on eemal Taavi Aasa umbusaldushääletuse ajal, mille Keskerakond pani enda meelest kavalalt teisipäeva varahommikuks, mitte korraliseks istungiks. Seepärast, ka ette aimates taolist praktikat, peatasid nad volitused, et meie saadikud saaks olla kohal. Nii on olulisel hääletusel kogu fraktsioon saalis esindatud," selgitas Michal.

Teisipäeval kell 8.15 hommikul on Tallinna linnavolikogu erakorraline istung, kus toimub Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldushääletus. Umbusalduse algatanud 37 opositsioonisaadikut neljast erakonnast heidavad Taavi Aasale ette Tallinna korruptsiooniprobleemide eiramist ja suutmatust linna juhtimisega toime tulla ning ei pea seetõttu võimalikuks Aasa jätkamist Tallinna linnapeana. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: