Michal: inimlikult mõistan Boroditši käitumist

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Kristen Michal ütles, et mõistab inimlikult Deniss Borotši otsust end Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldamiselt distantseerida ja enda volitused kolmeks kuuks peatada. Michali sõnul käitus Boroditš korrektselt.

"Kergendust see Taavi Aasale ei too, Deniss peatas töö volikogu liikmena, kuna on isiklikult Aasaga koos töötanud ja oleks tundnud ebamugavust teda umbusaldades. Inimlikult mõistan tema palvet, korrektne on sellest varakult teada anda ning asendust paluda, Tallinna volikogus selline võimalus on," kommenteeris Michal ERR-ile.

"Taavi Aas on nelja opositsioonierakonna, sealhulgas homme saali mineva Reformierakonna 18 liikme arvates vastutav süsteemse juhtimisprobleemi eest Tallinnas. Omad kontrollivad omasid ning maksumaksja vara hoitakse halvaperemehelikult. Avaldame talle linnapeana umbusaldust keskparteilise läbipõimituse ja sõltuvusahela kestmise eest, ka nelja erakonnaga kohtudes asus ta eitavale seisukohale muutuste vajalikkuses Tallinna juhtimises," lisas Michal.
Kunagine keskerakondlane, praegune reformierakondlane Deniss Boroditš distantseeris end Tallinna linnapea Taavi Aasa umbusaldushääletusest teisipäeval Tallinna volikogus.

Boroditš keeldus umbusaldushääletuses osalemisest ja peatas enda volitused volikogus kolmeks kuuks, kirjutas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

"Peatasin enda volitused Tallinna volikogus isiklikel põhjustel. 8. mail arutavad saadikud Taavi Aasa umbusaldamise küsimust. Ma töötasin neli aastat temaga koos ja tean teda kolleegina hästi. Ma ei tahtnud tema umbusaldamisel osaleda. See on minu peamine motiiv. Tean Taavi Aasa kui ausat ja kohusetundlikku inimest. Ma ei usu, et umbusaldamisega lahendaks kuidagi korruptsiooniprobleemi. Loomulikult neid korruptsiooniskandaale õigustada ei tohi, kuid teha vastutavaks nende eest Taavi Aas, oleks ebaõiglane," märkis Boroditš.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: