Leedu kohus jättis RTR Planeta eetrikeelu jõusse

Leedu kõrgeim halduskohus jättis jõusse televisiooni- ja raadiokomisjoni (LRTK) otsuse keelata ajutiselt Vene telekanali RTR Planeta edastamine.

Ülemhalduskohus jättis 3. mail rahuldamata teenusettevõtte ТВ Init edasikaebuse RTR Planeta ja selle kanali muude versioonide edastamise keelu kohta.

LRTK otsustas veebruaris kehtestada venekeelsele telekanalile RTR Planeta sõja ja viha õhutamise eest aastaks eetrikeelu.

Komisjoni teatel registreeriti eelmise aasta jooksul RTR Planeta programmis kolm viha ja sõja õhutamise juhtumit.

Ühes saates kõlasid ähvardused hävitada USA ja taastada Nõukogude Liit kõigil oma kunagistel aladel. Teises saates ähvardati hõivata Balti riigid.

LRTK on peatanud Rootsis registreeritud RTR Planeta saated varem kahel korral - 2015. ja 2016. aastal. Mõlemal korral kestis eetrikeeld kolm kuud ja oli seotud Vene seadusandja Vladimir Žirinovski esinemisega.

RTR Planeta on populaarne telekanal ka Eestis mitte-eestlaste seas. Telekanal tõusis märtsis Eestis populaarsuselt neljandaks kõigi vaatajate ning kõige populaarsemaks telekanaliks mitte-eestlaste seas, möödudes sealhulgas PBK-st.

Toimetaja: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: