Venelased saavad endiselt oma uudised peamiselt televisioonist

Televisioon
Televisioon Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa elanike jaoks on televisioon endiselt olulisim kanal, kust saada informatsiooni sündmuste kohta oma riigis ja maailmas, kuid kümne aasta tagusega võrreldes on selle osatähtsus langenud.

Levada Keskuse poolt läbi viidud uuringust selgus, et 73 protsenti Venemaa elanikest peab televisiooni olulisimaks infoallikaks maailmas toimuva kohta info ammutamiseks. Augustis 2009 läbiviidud sarnases uuringus oli selliseid vastajaid koguni 94 protsenti.

Teisele kohale on tõusnud meediaväljaannete veebilehed, kust teavet maailma kohta hangib 37 protsenti venelastest. 2009. aastal oli see näitaja vaid üheksa protsenti.

Kolmandal kohal on erinevad sotsiaalmeediaplatvormid, kust uudiseid otsib 28 protsenti Venemaa elanikest. 2009. aastal oli see näitaja vaid kuus protsenti.

Oluliselt on oma positsioone loovutanud raadio ja ajalehed. Kui 2009. aastal sai peamiselt raadiost oma info 41 protsenti, siis nüüd vaid 15 protsenti. Ajalehtede puhul oli langus vastavalt 2009. aasta 37 protsendilt tänavu augustis 13 protsendile.

Kui Venemaa elanikelt küsiti, milliseid meediakanaleid nad enim usaldavad, oli esikohal televisioon 49 protsendiga. Televisiooni usaldusväärsus Venemaa elanike silmis on ajas siiski oluliselt langenud - 2009. aastal pidas televisiooni usaldusväärseks 79 protsenti.

Usaldusväärsuselt teisel kohal on 24 protsendiga internetiväljaanded, kolmandal kohal sotsiaalmeedia platvormid 15 protsendiga. Raadiot usaldas kümme ja ajalehti seitse protsenti Venemaa elanikest.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: