PBK kaotas Eestis venekeelsete telekanalite liidrikoha

PBK vaadatavus on kümne aastaga langenud kaheksa protsendi võrra.
PBK vaadatavus on kümne aastaga langenud kaheksa protsendi võrra. Autor/allikas: Kollaaž: Anette Parksepp/ERR

Aastaid Eestis kõige populaarsemaks venekeelseks telekanaliks olnud PBK langes märtsis selles konkurentsis jagama teist-kolmandat kohta. Võrreldes hiilgeaegadega on PBK vaadatavus Eestis kukkunud ligi kolm korda.

Kantar Emori andemetel oli PBK osakaal märtsis telerivaatamisele kulunud ajast 4,3 protsenti. Sellega jagasid nad NTV MIR-iga teist-kolmandat kohta. Kõige populaarsemaks venekeelseks telekanaliks tõusis Venemaa riiklik telekanal RTR Planeta, mida vaatas 5 protsenti kõigist Eesti elanikest.

Kui võtta aluseks vaid venekeelsed Eesti elanikud, siis ka seal oli esikohal RTR Planeta. Mitte-eestlastest vaatas RTR Planetat 15,1 protsenti, PBK-d 12,3 ning NTV MIR-i 11,6 protsenti.

PBK vaadatavus on olnud viimastel aastatel langustrendis. Märtsis 2008 ehk 10 aastat tagasi vaatas PBK-d Eestis 12,3 protsenti. Märtsis 2013 ehk viie aasta eest oli telekanalil vaatajaid 7,4 protsenti. Mullu märtsis 5,2 protsenti.

Viimastel kuudel on Eesti avalikkuses olnud üheks suureks vaidlusküsimuseks, kas Tallinna linn peaks ostma PBK-st eetriaega. Kriitikud on viidanud kanali Eesti-vaenulikkusele, samas kui Keskerakonna esindajad on öelnud, et nii saab kõige paremini viia olulised sõnumid siinsete venekeelsete elanikeni.

PBK ehk Pervõi Baltiiski Kanal on kolmes Baltiriigis nähtav telekanal. Kanal loodi Venemaa telekanali Pervõi Kanal baasil ning alustas Baltimaades saadete näitamist septembris 2002. PBK kuulub kontserni Baltijas Mediju Alanse (BMA), mille peakontor asub Riias. Kolmes Balti riigis töötab BMA allüksustes kokku üle 200 inimese. PBK kõrval kuuluvad kontserni näiteks REN TV ja NTV MIR materjalidel põhinevad telekanalid, aga ka ajaleht MK-Estonia.

PBK vaadatavus Eestis

2008 märts 12,3 protsenti

2013 märts 7,4 protsenti

2017 märts 5,2 protsenti

2018 märts 4,3 protsenti

Allikas: Kantar Emor

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: