Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Loomaaed saab EAS-i toel "vihmametsa"

Loomaaeda kavandatav Pilvemets
Loomaaeda kavandatav Pilvemets Autor/allikas: EAS

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas toetada Tallinna loomaaeda Kagu-Aasia tüüpi vihmametsa atraktsiooni Pilvemets rajamist 2,5 miljoni euroga. Samuti toetab EAS veidi enam kui kahe miljoniga Paksu Margareeta uuendamist perekeskseks külastajamagnetiks.

Pilvemets on Tallinna loomaaeda rajatav kaasaegne ja terviklik Kagu-Aasia troopilise ökosüsteemi elamust pakkuv ekspositsiooniala, teatas EAS. "Ekspositsiooni läbimine on kui rännak Kagu-Aasiasse, mille keskseks osaks on metsafragment. Seda täiendavad virtuaalreaalsed eksponaadid, mille ülesanne on täiustada elusekspositsiooni ning võimendada külastajakogemust," rääkis Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran.

Pilvemets koosneb viiest alast: koobas, tunnel, kasvuhoone, mets ja terraarium. Igal alal on oma temperatuur ja elemendid, teekonna läbimine annab külastajale elamuse, justkui siseneks pilvemetsa ja tutvuks sealsete asukate ning taimedega. Külastaja kogeb oma meelte abil niiskust, lõhnu, helisid ning vaatepilte. Elamust aitavad süvendada aeg-ajalt esinevad kõuemürin, vihmasajud ning hõljuvad udupilved, mis kõik on pilvemetsale omased, lausus Maran. Pilvemets on plaanis avada 2021. aasta kevadel.

Eesti Meremuuseumi uus kogupere atraktsioon Paksus Margareetas jutustab muuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul meremajanduse loo, annab ülevaate kaupade ja reisijate meritsi liikumisest, kaubandusvõrgustike arengust, tehnoloogilistest lahendustest ning inimestest selle kõige taga.

Uuel muuseumil on kaks tähteksponaati - keskaegne koge vrakk, mis asub spetsiaalselt näitamiseks valmivas juurdeehitises, ning Suure Rannavärava kompleks, mis Tallinna vanalinna olulise osana kuulub UNESCO maailmapärandisse. Eesti Meremuuseumi uus kaasaegne perekeskne elamusõppe atraktsioon plaanitakse avada 2019. aasta novembris.

Paks Margareeta pärast uuenduskuuri Autor: EAS

Raha nendeks projektideks tuleb Euroopa regionaalarengu fondi pereturismi atraktsiooni toetuse meetmest. Vähemalt 50 protsenti projekti eelarvest tuleb välja käia taotlejal oma vahenditest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: