Prokuratuur saatis Mart Ummelase üldkasulikule tööle

Mart Ummelas
Mart Ummelas Autor/allikas: PM/SCANPIX

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas Tallinna Televisiooni endise juhatuse liikme Mart Ummelase suhtes kriminaalmenetluse, kuid pani talle kohustuse teha üldkasulikku tööd.

Prokuratuuri kinnitusel oli Ummelasele alust ette heita omastamisele kaasaaitamist, kuid ise ta oma kuritegude eest varalist kasu ei saanud.

Ummelase kriminaalasi lõpetati tema vähese süü ja avaliku menetlushuvi puudumise tõttu.

Samas pani prokuratuur Ummelasele kohustuse tasuda kriminaalmenetlusega seotud kulud ning teha 130 tundi üldkasulikku tööd.

Ummelas on nördinud

"Ka mina suren varsti selles inimvaenulikus riigis, kus mind sunnitakse 130 tundi tänavat pühkima olematu kuriteo eest," nentis Ummelas oma sotsiaalmeedia postituses.

"Kui surmateade tuleb, siis saatke see Jüri Ratasele, sest just tema on mind petnud nii erakonna juhina kui peaministrina, lubades minu kui süütu inimese kriminaliseerimist. Loodan, et see inimene kaob poliitikast," märkis Ummelas.

Lepa ja Kraavide osas menetlus jätkub

Seni jätkub menetlus omastamises kahtlustatava Tallinna Televisiooni eksjuhi Toomas Lepa ning KVA Telecom omanik Valter Kraavi, tema abikaasa Lea Kraavi, kes on Lepa firma Videomeedia raamatupidaja ning juriidilise isiku KVA Telecom osas.

Prokuratuur esitab lähinädalatel kahtlustatavatele süüdistused ja saadab kriminaalasja kohtusse.

Keskkriminaalpolitsei (KKP) kahtlustab Leppa suures ulatuses omastamises ning Kraavisid ja KVA Telecomi omastamisele kaasa aitamises.

KKP pidas Lepa, Ummelase ja Kraavid kinni 2016. aasta 7. detsembril, kuid prokuratuur ei pidanud kohtult nende vahistamise taotlemist vajalikuks ning nad vabastati pärast nende ülekuulamist kinnipidamiselt.

Kahtlustuse järgi lasi Toomas Lepp mitme aasta jooksul maksta Tallinna Televisioonil endaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida ta tegelikult ei osutanud.

Kahtlustuse kohaselt ulatus Tallinna Televisioon kahju paarisaja tuhande euroni.

Pärast kriminaaluurimise käivitamist vabastas TTV Ummelase ametist ning Lepp esitas Tallinna TV nõukogu esimehele ise avalduse juhatuse liikme ametikohalt tagasiastumiseks, mille nõukogu ka rahuldas.

Kõik kahtlustatavad on kinnitanud, et pole kuritegusid toime pannud.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei ja uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: