Mart Ummelas teeb üldkasulikku tööd vanakraami riiulitele sättides ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Ummelas
Mart Ummelas Autor/allikas: PM/SCANPIX

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas kevadel Tallinna Televisiooni endise juhatuse liikme Mart Ummelase suhtes kriminaalmenetluse, kuid pani talle kohustuse teha üldkasulikku tööd. Ummelas teeb kohustuslikke töötunde vanakraami riiulitele paigutades.

ERR-ile teadaolevalt teeb Ummelas oma töötunnid ära Tallinna kesklinnas ühes Uuskasutuskeskuse poes. Ummelase tööpäev kestab neli tundi ning ta saab talle määratud töötunnid täis ilmselt sügisel.

Prokuratuuri kinnitusel oli Ummelasele alust ette heita omastamisele kaasaaitamist, kuid ise ta oma kuritegude eest varalist kasu ei saanud, mistõttu kriminaalasi lõpetati tema vähese süü ja avaliku menetlushuvi puudumise tõttu.

Samas pani prokuratuur Ummelasele kohustuse tasuda kriminaalmenetlusega seotud kulud ning teha 130 tundi üldkasulikku tööd.

Ummelas on nördinud

"Ka mina suren varsti selles inimvaenulikus riigis, kus mind sunnitakse 130 tundi tänavat pühkima olematu kuriteo eest," on Ummelas oma sotsiaalmeedia postituses nentinud.

"Kui surmateade tuleb, siis saatke see Jüri Ratasele, sest just tema on mind petnud nii erakonna juhina kui peaministrina, lubades minu kui süütu inimese kriminaliseerimist. Loodan, et see inimene kaob poliitikast," märkis Ummelas.

Prokuratuur saatis Toomas Lepa koos kaaslastega kohtu ette

Juuni keskel esitas Põhja ringkonnaprokuratuur Toomas Lepale süüdistuse, mille kohaselt omastas ta Tallinna TV juhina aastatel 2013-2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 eurot.

Omastamisele kaasaaitamises said süüdistuse juriidilise isikuna KVA Telecom ning selle juhatuse liige Valter Kraavi ja raamatupidaja Lea Kraavi. Lea Kraavit süüdistatakse lisaks ka dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Toomas Lepa väitel on tema vastu suunatud süüdistused alusetud

Tallinna TV raha omastamises süüdistatava TTV eksjuhi Toomas Lepa sõnul on tema vastu suunatud süüdistused täiesti alusetud ning peale kaheaastast menetlust, mis on toonud kannatusi paljudele inimestele, ei ole leitud tõendeid Tallinna TV-le kahju tekitamises.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: