Junckeri esindaja eitas totalitarismi heakskiitmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni president Juncker 4. mail Trieris.
Euroopa Komisjoni president Juncker 4. mail Trieris. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri osalemine Karl Marxi 200. sünniaastapäeva pidustustel ei tähenda totalitaarsete ideoloogiate heakskiitmist, kinnitas tema pressiesindaja esmaspäeval.

"Kogu oma elu kristliku demokraadina on president (Juncker - BNS) pidanud sügavalt kinni kahest veendumusest. Esiteks vankumatu vastuseis igasugusele totalitaarsele ideoloogiale ja selle kohutavatele tagajärgedele. Teiseks - ajaloo mäletamine, selle üle arutamine ja selle mõistmine on lahutamatu meie tuleviku kindlustamisest," ütles Euroopa Komisjoni pressiesindaja Margaritis Schinas pressikonventsil Brüsselis.

Juncker osales 4. mail Saksamaal Marxi sünnilinnas Trieris tema 200. sünniaastapäeva pidustustel, pälvides sellega paljude pahameele Euroopas ja mujal maailmas, kuna Marxi teooriatest võrsunud kommunistlikud režiimid on põhjustanud miljonite inimeste huku.

Nii avaldas Eesti Mälu Instituut nördimust Junckeri osavõtu üle Marxi sünnipäevapeost, pidades seda kommunismiohvrite ignoreerimiseks.

Juncker on Trieri linna aukodanik, ta osales Trieris pidustustel Rheinland-Pfalzi liidumaa peaministri Malu Dreyer kutsel.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: