Rail Baltic Eesti keskmine palk oli mullu 3611 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia Sillave.
Riia Sillave. Autor/allikas: Rail Baltic Estonia OÜ

Ligi kolm ja pool aastat tegutsenud Rail Baltic Estonia OÜ teenis mullu 637 000 eurot kahjumit, keskmiselt oli firmas eelmisel aastal tööl kuus inimest, kelle palkadeks kulus 260 000 eurot ehk keskmine palk oli 3611 eurot.

Riik tegi mullu firmasse kapitali sissemakse 650 000 euro ulatuses, millest ühe euro võrra suurendati ettevõtte osakapitali ning 649 999 eurot suunati ülekurssi ning selle summa arvelt tehti omakorda sissemakse RB Rail AS-i aktsiakapitali, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rail Baltic Eesti saavutas mitu eesmärki - jaanuaris sõlmisid Eesti, Läti ja Leedu peaministrid lepingu raudtee ehituseks ning juunis ratifitseeris selle ka riigikogu.

RB Rail AS ehk kolme riigi ühisettevõte on seni oma tegevust finantseerinud aktsionäride omakapitali tehtud sissemaksetega ning CEF rahastuslepingute alusel saadud ettemaksetega, mis on eraldatud lepingutes kindlaks määratud eesmärkide täitmiseks.

Tänavuses eelarves on ette nähtud täiendavate rahaliste vahendite vajadus, mis plaanitakse katta CEF 3. rahastuslepingu esimese ettemaksega ning aktsionäride vahelise lepinguga kokku lepitud omanikepoolsete täiendavate sissemaksetega omakapitali ning nii saavutatakse likviidsus, mis on vajalik tänavuses eelarves ette nähtud kulude katteks.

Alates 2019. aastast on RB Rail AS juhtkond valmistamas ette finantseerimisplaani, mille järgi hakkaksid projektis osalevad pooled sealhulgas aktsionärid tasuma RB Rail AS-ile projektijuhtimise tasusid. Finantseerimisplaani elluviimine sõltub sellest, kas riigid jõuavad omavahel kokkuleppele.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: