Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ukraina lahkub kõigist SRÜ organitest

Ukraina president Petro Porošenko.
Ukraina president Petro Porošenko. Autor/allikas: Thomas Kienzle/AFP/Scanpix

Ukraina president Petro Porošenko allkirjastas laupäeval määruse Ukraina esindajate lahkumise kohta kõigist Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) põhikirjalistest organitest.

"Meil ei ole seal enam midagi teha -- me liigume koos Euroopasse," ütles Porošenko Vinnõtsjas Euroopa päeva pidustustel. Ta rõhutas, et Ukraina tulevik on Euroopas.

Ukraina riiklik julgeoleku- ja kaitsenõukogu toetas 2. mail ettepanekut lõpetada Ukraina esindajate osavõtt SRÜ organite tööst.

Nõukogu tegi välisministeeriumile ülesandeks rakendada ettenähtud korras meetmeid mõningate riikidevaheliste lepete tühistamiseks.

Porošenko oli ise varem teatanud, et Ukraina lõpetab osaluse kõigis SRÜ koordinatsiooniorganites. "Me ei saa astuda välja sealt, kuhu Ukraina ei ole kunagi astunud. Kuid me lõpetame osaluse SRÜ koordinatsiooniorganites," märkis ta.

Ukraina oli üks kolmest riigist, kes allkirjastas 1991. aasta 8. detsembril lepingu SRÜ loomise kohta. Ent 1993. aasta märtsis Minskis toimunud SRÜ tippkohtumisel, kus võeti vastu ühenduse põhikiri, Ukraina seda alla ei kirjutanud. 2014. aasta kevadest on Kiievi osalus SRÜ üritustel olnud minimaalne.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Interfax - BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: