Porošenko toetus on langenud kuue protsendini

Foto: Vabariigi presidendi kantselei

Ukraina presidendi Petro Porošenko populaarsus on langenud tasemele, mis ei anna talle praegu erilist lootust tuleval aastal taas riigipeaks saada.

Kiievi rahvusvahelise sotsioloogiainstituudi küsitluse kohaselt toetab Porošenkot vaid kuus protsenti valijatest ning ta on sellega võimalike presidendikandidaatide seas neljandal kohal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige enam toetavad inimesed endist peaministrit Julia Tõmošenkot. Porošenkot edestavad ka endine kaitseminister Anatoli Hrõtsenko ning Radikaalse Partei liider Oleh Liaško.

"Aktuaalse kaameraga" möödunud nädalal rääkinud ühiskonnategelane Jevgeni Ševtšenko avaldas arvamust, et Porošenko niisama lihtsalt võimu käest anda ei kavatse.

"Porošenko ei kavatse niisama võimu käest anda. Ma ei imestaks, kui ta räägiks Putiniga ja algaks aktiivne sõjategevus kogu rindejoonel, mis viib sõjaseisukorra väljakuulutamiseni. Ja sõjaseisukorra ajal valimisi ei toimu. Ja kui kaua sõjaseisukord kestab, ei tea keegi. Kuu või aasta või kolm? Kui meenutada, kuidas Putin korraldas terroriakte kogu Venemaal, õhkis elumajasid, kui tal oli vaja põhjust sõja alustamiseks Tšetšeenias, siis niisamuti ei kohku tagasi ka Porošenko. Talle ei tähenda inimesed midagi. Radikaalne tegutsemine on täiesti võimalik. Seda ei saa välistada," rääkis Ševtšenko.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: