Pärnu paigutas linna elektroonilised jalgratturiloendurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnus loendatakse jalgrattureid. Selleks paigaldati kolm loendurit, millest üks loeb möödujaid kesklinna silla juures. Tablooga tulbalt saab igaüks vaadata, mitmes mööduja ta sel päeval ja sel aastal on. Mõne päeva jooksul tehtud statistika näitab, et jalgrattal liiguvad suvepealinnas tuhanded inimesed.

Pärnu värvides kujundatud tulbal kesklinna silla merepoolses otsas on juba lõunaks kokku loetud muljetavaldav hulk jalgrattureid. Kogu info liigub internetikeskkonda, kus seda õige pea igaüks jälgida saab.

Iga päev ületab silda rohkem kui 2000 jalgratturit. Põhjuseid, miks rattaga sõita on väikelinnas aga palju.

Jalgrattureid loetakse ka Siimu silla ja Pärnu tallinnapoolse sissesõidu ääres, ikka selleks, et saada aimu, kuhu võiks veel uusi kergliiklusteid rajada. Juba jaanipäevaks valmib Jaansoni raja remont ja uued teed linnast väljuvatel suundadel.

"Räägime üheksast kilomeetrist, mis algab siin kesklinna silla juures ja lõpeb Pärnu Riia-poolse piiriga. Kuna see loendur loeb kuuekohalisi numbreid, siis peab inimesi ärgitama rattaga sõitma, et see miljon ikka kokku saaks sel aastal," ütles Pärnu linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Rauno Lee.

Praegu on kokku loetud pea 15 000 jalgratturit.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: