Vastseliina sõjahauast leitud inimeste luustikud maeti ümber ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Aasta tagasi avastati Vastseliina piiskoplinnuse juures harukordne sõjahaud, kust tuvastati kokku üle 140 varauusaja matuse. Enamik leitud luustikest jäid Tartu ülikooli uurimiseks, ülejäänud säilmed maeti aga Vastseliina linnuse lähistele ja haud sai nüüd ka puust risti.

Aasta eest alustati Vastseliina piiskoplinnuses palverännu maja ehitusega. Pinnasetööde tegemise käigus, tuli välja aga harukordne varauusaja matus, kust kaevati välja 147 luustikku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nende leidude järgi, mis nende kõrvalt leiti, on nad ikkagi kohalikud elanikud, pärit alevikust või siit küladest. Mõningad õigeusklikud, aga enamus leitud ja uuesti maha maetud olid ikkagi katoliiklased," selgitas Vastseliina piiskoplinnuse isand Ivar Traagel.

Pea 100 leitud luustikest jäeti Tartu ülikooli edasiste uuringute tegemiseks ning arhiveerimiseks.

"Ülejäänud matsime tagasi vastavalt sobivasse kohta, kuhu me täna paigaldasime ka risti. Ülehomme kirikuõpetaja lausub ka vajalikud sõnad selle haua kohal, et me küll natuke neid häirisime, aga ma loodan, et see asi saab nüüd loogilise lõpu, et nad leiavad rahu oma uues kohas," ütles Traagel.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: