Saksamaa piiras skandaali tõttu migratsiooniameti Bremeni haru tegevust ({{commentsTotal}})

Foto: Caro Photo Agency/Bastian/Scanpix

Saksamaa migratsiooniagentuuri Bremeni haru ei saa enam otsustada asüülitaotluste üle väidetavate vigade tõttu varasemates otsustes, teatasid ametnikud.

Piirangu Bremeni harule pani Baierimaalt pärit siseminister Horst Seehofer. See näitab tema karmi suhtumist migratsiooni enne sel aastal Baierimaal toimuvaid valimisi, vahendas Reuters.

Siseministeerium selgitas, et migratsiooni ja pagulaste föderaalamet (BAMF) vaatas üle 4568 asüüliotsust ning leidis, et Bremeni haru oli teadlikult ja regulaarselt eiranud eeskirju ja sisereegleid.

"Usaldus Bremeni vastuvõtukeskuse asüüliprotseduuride kvaliteedi ja aususe vastu on saanud kahjustada," ütles Seehofer pressiteate vahendusel.

Ministeerium teatas, et Seehofer osaleb 29. mail parlamendi siseasjade komisjoni erakorralisel kohtumisel, millest võtab osa ka BAMF-i direktor Jutta Cordt.

Saksamaale on alates 2014. aastast saabunud üle 1,6 miljoni migrandi, neist enamik on pärit Lähis-Idast. Sellest sai riigis aga tuline vaidlusküsimus, mis aitas eelmisel aastal esimest korda parlamenti populistliku partei Alternatiiv Saksamaale (AfD).

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: