Saksa ametnikku kahtlustatakse 1200 asüülitaotluse alusetus heakskiitmises

Saksa riikliku migratsiooni- ja pagulaskeskuse peakorter Nürnbergis.
Saksa riikliku migratsiooni- ja pagulaskeskuse peakorter Nürnbergis. Autor/allikas: Daniel Karmann/AFP/Scanpix

Saksa riikliku migratsiooni- ja pagulasameti (BAMF) Bremeni büroo endist juhti kahtlustatakse rohkem kui 1200 migrandi varjupaigataotluse rahuldamises, ilma et selleks oleks olnud seaduslikku alust.

Praeguseks ametist vabastatud kahtlustatav juhtis keskuse Bremeni bürood ning töötas koos kolme juristiga, kes teda inimestele valedel alustel asüüli andmises aitasid, vahendas The Local Süddeutsche Zeitungi, NDRi ja Radio Bremeni ühisuurimuses välja selgitatut.

Paljud alusetult varjupaiga saanutest olid jeziidid - Kurdistani religioosne vähemus, kes elab peamiselt Iraagi ja Süüria põhjaosas ning keda ISIS-e terrorilaine ajal Põhja-Iraagis süstemaatiliselt taga kiusati.

Seni pole selge, kas ametnik või juristid teenisid oma tegevuse pealt ka raha, kuid kahtlustuse kohaselt tegi ametnik positiivseid varjupaigaotsuseid altkäemaksu eest.

Bremeni prokuratuur kinnitas, et käimas on uurimine, mille keskmes on endine ametnik ning kolm juristi, üks tõlk ning üks isik, kes oli kahtlusaluste ja varjupaigasoovijate vahemeheks.

Kolmapäeval ja neljapäeval otsisid võimud mitu kuud kestnud uurimise järel läbi kuus korterit ja kaks advokaadibürood.

Juhtumid leidsid aset aastatel 2013-2016.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: