Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merkel püüab vältida koalitsioonikriisi migratsioonipoliitika üle

Foto: Michael Kappeler/dpa/AP Photo/Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel ei suutnud neljapäeval oma koalitsioonipartneritega jõuda kompromissile migratsioonipoliitikas. Merkel püüab vältida koalitsioonikriisi kõigest kolm kuud pärast valitsuse ametisse astumist.

Merkeli liit Baierimaa konservatiivide ja Sotsiaaldemokraatliku Parteiga (SPD) sattus ohtu ajal, mil Euroopas tekitab lahkhelisid Itaalia otsus keelata migrante vedanud laeval enda sadamasse tulla, vahendas Reuters.

Vaidlus siseminister Horst Seehoferi ja tema Kristlik-Sotsiaalse Liiduga (CSU) tekkis ministri migratsiooniplaani üle, mille ta esitas, et näidata enda karmi seisukohta enne Baierimaa valimisi oktoobris.

Neljapäeval toimus valitsuse kriisikohtumine, kuid esialgu ei ole märke kokkuleppest. Saadikud CSU-st ning Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidust (CDU), mis moodustavad ühise parlamendibloki, pidasid eraldi kohtumisi.

Üks anonüümseks jäänud CSU parlamendisaadik ütles ajalehele Augsburger Allgemeine, et Baieri partei kaalub parlamendiblokist lahkumist.

Allikate sõnul toetasid paljud CDU saadikud kantsleri esitatud kompromissettepanekut, kuid CDU terviseminister ja Merkeli kriitik Jens Spahn ei toetanud täielikult tema ideed, kirjutas Spiegel Online.

Merkel on vastu sellele osale Seehoferi plaanist, mis lubab võimudel mitte vastu võtta neid Saksa piiridele jõudvaid migrante, kes tulevad riiki stabiilsuse ja rikkuse pärast ning kui nad on varem juba registreerinud end lõunapoolsetes Euroopa Liidu riikides.

Selline muudatus on vastupidine Merkeli nn avatud uste poliitikale aastast 2015, mida on juba niigi veidi karmimaks muudetud. Merkeli sõnul tähendaks Seehoferi ettepanek seda, et ka teised riigid hakkavad Saksamaa eeskuju järgima ning Euroopa-ülene lahendus oleks probleemile parim lähenemine.

Alates 2014. aastast on Saksamaale saabunud 1,6 miljonit migranti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: