Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktoriks valiti Garri Raagmaa ({{commentsTotal}})

Garri Raagmaa
Garri Raagmaa

Tartu Ülikooli senat kinnitas oma reedel toimunud istungil Pärnu kolledži direktoriks ülikooli regionaalplaneerimise dotsendi Garri Raagmaa. Uus direktor asub ametisse esimesel juulil.

Pärnu kolledži direktori ametikohale oli kolm kandidaati: TÜ egionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa, Innovation Procurementi juhtimiskonsultant Maritana Sedõševa ja kolledži praegune direktor Henn Vallimäe.

Kandidaate hinnanud eksperdikomisjon tegi senatile ettepaneku teha valik Garri Raagmaa ja Henn Vallimäe vahel. Komisjoni juhtinud sotsiaalteaduste valdkonna dekaani professor Raul Eametsa sõnul oli tegu kahe võrdselt tugeva kandidaadiga.

"See, et senat hääletas Raagmaa poolt, ei ole väga üllatav, sest komisjon hindas kahe kandidaadi võimalusi suhteliselt võrdseks. Tõsi, natuke oli komisjoni sümpaatia Garri Raagmaa poole kaldu, aga see vahe oli väga väike," ütles Eamets.

Enda sõnul peab Garri Raagmaa kolledži arengusuundadest oluliseks tulubaasi kasvatamist nii teadusprojektide, ettevõtlusuuringute kui ka kohaliku omavalitsuse senisest suurema kaasamise abil.

Kolledži õppetöö ja teenused võiksid praegusest rohkem keskenduda teenuste juhtimise ja turismivaldkonnale. Akadeemilise taseme tõstmiseks tuleks Raagmaa hinnangul kaasata õppe- ja teadustöösse rahvusvahelisi külalisõppejõude ning tihendada koostööd TÜ sotsiaalteaduste valdkonnaga. "Kolledž ei tohi olla koht, kust diplomi lihtsalt kerge vaevaga kätte saab," rääkis Raagmaa.

Garri Raagmaa on kaitsnud 2000. aastal Tartu Ülikoolis inimgeograafia erialal doktorikraadi ning töötanud samas ülikoolis lektori (1996–1997), teaduri (1998–2001, 2010–2011) ja dotsendina (al 2011). Ta on olnud nelja doktorandi ja 12 magistrandi juhendaja ning avaldanud 49 teaduspublikatsiooni, neist kümme viimase viie aasta jooksul.

Raagmaa on olnud edukas teadusprojektide täitmisel ja taotlemisel. 1997. aastal oli ta Tapa linnapea ja aastail 2001–2009 juhtis ta samuti Tartu Ülikooli Pärnu kolledžit.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: