Prantsusmaal protestisid kümned tuhanded Macroni reformide vastu

Prantslased avaldasid meelt presidendi reformiplaani vastu.
Prantslased avaldasid meelt presidendi reformiplaani vastu. Autor/allikas: Thibault Camus/AP Photo/Scanpix

Kümned tuhanded inimesed avaldasid laupäeval Prantsusmaal meelt president Emmanuel Macroni poliitikate vastu, riigipea aga lubas oma majandusreformidega jätkata.

Rongkäigud korraldasid 60 ametiühingut, erakonda ja ühendust, keda Macroni ümberkorraldused on vihastanud.

Pariisi politsei teatas pealinnas korraldatud meeleavalduse osalejate arvuks 21 000, vasakpoolse ametiühingu CGT hinnangul osales Pariisis 80 000 ja üle kogu riigi protestidel 250 000 inimest.

Eelmisel suurprotestil Pariisis 5. mail osales politsei hinnangul 40 000 ja GCT väitel 100 000 inimest.

Macron ütles reedel Venemaal, et meeleavaldused ei peata tema reforme. "Ma ei valitse arvamusküsitluste või meeleavalduste valguses, sest me oleme seda varem liiga palju teinud." 

Teisipäeval liitusid avaliku sektori töötajad tänavakoristajatest õpetajateni raudteetöötajatega, et avaldada meelt "rünnaku" vastu avalikele teenustele.

Mullu mais ametisse astunud Macron on lubanud vähendada valitsuse kulutusi, kärpida riigisektoris töökohti ja korraldada ümber suure osa Prantsuse riigiaparaadist.

Politsei vahistas mõned inimesed Pariisi meeleavalduse alguspunktis Bastille´ väljakul. Korrakaitsjate sõnul kandsid mõned neist relvi ja teised peeti kinni vägivaldsete aktide tõttu.

Siseminister Gérard Collomb ütles AFP-le, et võimud tahavad piirata vasakradikaalide tegevust, kes ründasid 1. mail korraldatud rongkäigul politseid ja vara.

"Ma loodan, et see paraad kujuneb rahulikuks, kus inimesed avaldavad oma arvamust. Me elame vabariiklikus riigis ja need, kes tahavad lõhkuda, rüüstada või isegi rünnata politseid, peetakse ennetavalt kinni," lausus ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: