Belgias tappis ründaja kaks politseinikku ja ühe möödakäija ({{commentsTotal}})

{{1527586020000 | amCalendar}}
Foto: @VICTORJ_FR/Twitter

Relvastatud ründaja tulistas teisipäeval Liège'i kesklinnas surnuks kaks politseinikku ja ühe tsiviilisiku. Korrakaitsjad tapsid ründaja sündmuskoha lähistel ja juhtunut uuritakse kui terrorirünnakut, vahendas Belgia prantsuskeelne ringhääling RTBF.

Belgia terrorismivastane kriisikeskus on olukorda jälgimas, teatas siseminister Jan Jambon oma Twitteri-postituses.

RTBF-i andmetel kinnitas Liège'i prokuratuur esialgu vaid seda, et kaks politseinikku on maha lastud ning et ründaja on "neutraliseeritud" ja olukord on võimude kontrolli all.

Belgia prokuratuur selgitas hiljem korraldatud pressikonverentsil, et juhtunut uuritakse kui terrorirünnakut.

Prokuratuuri esindaja selgitas, et esialgu noaga relvastatud mees oli rünnanud kaht politseinikku selja tagant ning saanud kätte ühe korrakaitsja teenistusrelva, millega ta siis politseinikud maha laskis. Seejärel asus ta tulistama ning üks kuul tabas surmavalt ühes möödunud autos kaassõitjaks olnud noormeest.

Lõpuks taganes ta koos naissoost pantvangiga lähedal asunud koolihoonesse, kus ta siis hukkus tulevahetuses politseinikega, kellest osa omakorda haavata said.

Sotsiaalmeedias levivatel fotodel ja videotel on näha, kuidas Liège'i kesklinnas d'Avroy bulvaril inimesed kuulide eest varju otsivad ja kuuliveste kandvad korrakaitsjad intsidenti suunas jooksevad. Kuulda on alarmsõidukite sireene.

Ajaleht La Libre Belgique kirjutab politseiallikatele viidates, et ründaja karjus "Allahu Akbar" ehk "Jumal on suur" araabia keeles ning seda hüüdlauset on varem kasutanud ka teised islamiäärmuslastest terroristid. Tõenäosust, et tegu oli islamiäärmusliku terrorirünnakuga, on kinnitanud ka RTBF-i allikad.

RTBF-i allikad on muuhulgas rääkinud ka seda, et ründaja oli alles esmaspäeval vanglast vabanenud ning vangla oli olnud ka koht, kus ta oli radikaliseerunud.

2011. aastal leidis Liège'i linnas aset vahejuhtum, kui relvastatud mees tappis neli ja haavas rohkem kui 100 inimest enne seda, kui ta end ise maha lasi. Kuigi tookord oli ründajaks marokolasest Belgia kodanik, ei olnud põhjuseks ilmselt islamiäärmuslik terrorism, vaid ründaja isikliku elu probleemidest alguse saanud vägivallapuhang.

Belgia võimud on olnud kõrgendatud valmisolekus alates 2015. aasta Pariisi ja 2016. aasta Brüsseli terrorirünnakutest, mille eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS. 

Teisipäeval külastavad sündmuskohta ka peaminister Charles Michel ja Belgia kuningas Philippe.

Michel ütles Twitteri-postituses, et tegu oli pimedast vihast lähtunud vägivallaaktiga. Ta avaldas ohvrite lähedastele kaastunnet ja toetust ning kinnitas, et võimud hoiavad olukorral tähelepanelikult silma peal.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: