Võru keskväljaku ehitamisega taastatakse linna ajalooline süda

Foto: ERR

Võru keskväljaku ehitamisega taastatakse linna endisaegne süda ning avatakse vaated Võru ajaloolistele hoonetele. Linna uuendamine tähendab aga seda, et peamised sissesõiduteed linna on suletud ning Võru külalistel tuleb arvestada liikluskorralduste muudatustega.

Võru keskväljak paikneb linna ajaloolises südames, kuhu kuulub ka Katariina kirik ja linna vanim hoone, praegune Võru gümnaasium, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskväljaku ehituse algus ei läinud aga probleemideta, selleks tuli maha võtta võrukate seas armastatud park, kuid see tekitas hulganisti vastuseisu. Lõpuks tuli linnakodanikel sellega paratamatult leppida.

"Võru linna 234-aastasest ajaloost on ainult umbes 60-70 aastat tõesti kaetud pargiga, aga 170 aastat on olnud ajalooline keskväljak," rääkis Võru linnapea Anti Allas.

"Loomulikult kuulub iga keskväljaku juurde purskkaev, palju erinevaid atraktsioone, lilli, haljastust, mõnusaid pinke, kus istuda, mänguväljakuid ja lisaks platsile ka kõik ümbritsevad teed-tänavad saavad väga ilusad kivikatted. Siin liikluskiirus aeglustub pisut - 30 kilomeetrile tunnis, lisaks sellele rohkem eesõigust antakse inimestele," kirjeldas Allas.

Paratamatult jääb aga keskväljaku ehitus just suvisesse perioodi, mil linn võõrustab mitmeid olulisi suvesündmusi nagu Võru folkloorifestival ja lastefestival.

Kohe nädalavahetusel toimub aga viies Uma Pido, kuhu oodatakse üle 10 000 külalise üle kogu Eesti.

Keskväljaku ehitus tähendab seda, et peatänavad, mis toovad Võru linna sisse, on liiklusele suletud.

"Hetkel on ehitusobjekt varustatud liikluskorraldusvahenditega, kus on ära märgitud ümbersõidud. Me saame kasutada ümbersõitudeks kõrvalolevaid tänavaid ilusasti ja Uma Peo alguse puhul paneme ka lisainfotahvlid üles, kus oleks veel selgemini see info kõigile kättesaadav," rääkis Võru linnahoolduse vanemspetsialist Risto Aim.

Kui kogu keskväljak peaks valmima järgmise aasta mai lõpuks, siis peatänav loodetakse liiklusele avada juba juuli alguses.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: