Viljandi peab valima, kummale spaaehituse huvilisele läheb ujumisõppe raha ({{commentsTotal}})

Foto: Linda Liis Eek

Viljandi linn ja vald seisavad erakordse valiku ees, sest linna tahetakse korraga ehitada kaks spaad koos veekeskusega. Kuna kahe keskuse jaoks kliente siiski ei jagu, tuleb omavalitsustel nüüd otsustada, kellelt hakata ostma ujumise algõpetuse tunde. Selle lepingu saamine on mõlema rahastaja eeltingimus, et linna üldse investeerida.

Rakvere Aqva Spa on valmis Viljandi järve äärsele Vikerkaare kinnistule rajama 150 toaga spaahotelli koos veekeskuse, basseini ja konverentsikeskusega.

"Eeldame, et kui meie oleme valmis siia investeerima ligikaudu 20 miljonit eurot, uude spaahotelli ja kaasa arvatud ujulasse, siis nii vald kui linn ostaksid ujumisteenust meie käest," põhjendas spaa juht Roman Kusma.

Kuid Viljandi linnale ja vallale kuuluv AS Viljandi Veekeskus soovib püstitada kesklinna 5,5 miljonit eurot maksva veekeskuse. Tallinnas tegutsev Reval-Spordi Teeninduse OÜ on nõus omandama kahe miljoni eurose osaluse, kui saab õiguse keskust opereerida. Reval-Sporti esindanud Aldur Partasjuk rääkis kohalikele juhtidele, et ka tema osaluse tingimuseks on ujumise algõpetuse rahastamise leping. Kaamera ees mees kommentaare jagada aga ei soovinud.

Ujumise algõpetuse raha jagamist kahe veekeskuse vahel Rakvere investor ei poolda. "Tekkis selline mõttetu kemplemine, ja kui üks on veel munitsipaalujula-veekeskus, kellel on võimalik hindadega mängida, siis me oleksime ebaausas konkurentsis," põhjendas Kusma.

Viljandi linna ja valla juhid seisavad nüüd dilemma ees, millist investorit siiski eelistada.

"Ma arvan, et täna me seda veel [otsustada] ei jõua, aga mida varem, seda parem kõigile: linnale, vallale ja meie elanikele," vastas Viljandi linnapea Madis Timpson küsimusele, millal tuleb otsus, kuhu linna ujumise algõpetuse raha läheb.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: